Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobbikosok, kormánykritikus...

Jobbikosok, kormánykritikus jobboldaliak mi a véleményetek arról, hogy Budapesten lesz a teljes ellenzék által támogatott jobbikos polgármester-jelölt?

Figyelt kérdés

Hiába aztEP-választáson történt leszereplés, a baloldali-liberális szövetséges pártok Soroksáron átadták a polgármester-jelölés jogát a Jobbiknak.

A XX. kerületben pedig, mivel az MSZP jelenlegi polgármestere dezertált a Fideszhez, előválasztás lehet a jobbik budapesti elnöke (akit a kerület legerősebb ellenzéki pártja a Momentum is támogat) és egy baloldali jelölt között.



2019. júl. 9. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Vicc ez az egesz.
2019. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Hat ez mar a vicc kategoria. Orban nagyon szerencses hogy ilyen idiotakbol all az ellenzek. Mintha a Manchester City jatszana az Ujpesttel...
2019. júl. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha egy helyet kap a Jobbik, akkor az Soroksáron reális, mivel ott szokott a legjobban szerepelni Budapesten.


Ha viszont kizárólag az EP-választás eredményeit vennénk alapul, akkor az MSzP-nek kevesebb hely kellene, a DK-nak és Momentumnak pedig több.


---


Ami nekem nem tetszik (és mivel a kormánykritikus jobboldaliakat kérdezted, így nyilván elfogult vagyok, és ez csak a saját véleményem):


1) Az erősen fideszes kerületekben nem fog győzni az mszp-s vagy dk-s jelölt. Itt eleve kevésbé működik a "taktikus szavazás", mivel hogy a Parlamentbe kit küldött a választókerületed az lényegében mindegy, de a polgármester személye nem mindegy. Tehát egy XII. kerületi, aki az "én fajtám" (kormánykritikus jobboldali) nem fog Pokorni helyett (aki egy normális fideszes) a dk-s Élő Norbertre szavazni. Szóval itt győzni fog Pokorni, és pont azon az 5-10-15%-on fog múlni, aki nem fideszes és nem is baloldali.


Vannak is példák, amivel alá tudom ezt támasztani:

1) Hódmezővásárhelyen is (ami egy erősen fideszes város) meg a nagycsaládos és hívő katolikus MZP meg tudott szólítani annyi konzervatív embert, hogy nyerjen.

2) Józsefvárosban volt előrehozott választás. A fideszes városvezetés a közbiztonságot fényévekkel javította, meg rengeteg közterületet rendbe tett. Az ellenzék egy volt szdsz-es mögé állt be, akinek két nagy ígérete volt: visszahozni a tűcsere programot + több szociális bérlakás. Értsd: Az utcádban fogják belőni magukat a drogosok, a szomszédodba meg beköltözik egy kátrányos helyzetű népes család.

Eredmény: Fideszes jelölt 62%.

2019. júl. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az "ami nem tetszik" alá még akartam az 1)-esen kívül több pontot is írni, de már így is eleget panaszkodtam...
2019. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

3:

Nektek kormánykritikus jobboldaliaknak létre kellene hoznotok egy pártot, és kiharcolni a baloldali pártokkal, hogy ezen körzetekben a ti jelöltetek indulhasson. Mert amíg ez nincs, addig esély nincs a Fidesz elzavarására, létre kellene jönnie újra a politikai jobboldalnak.

2019. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A Jobbik támogatottsága Budapesten messze az országos átlag alatt van. Esélytelen az egész.
2019. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5


Szerintem is lenne szükség rá. De mit lehetne kezdeni?

-A fideszes média akkor foglalkozna egy ilyen párttal, ha az ellenzéket szidja. A liberális médiában meg lehetne versenyezni, hogy ki a legnagyobb ellentéte a Fidesznek, de azt a versenyt meg a DK nyeri.

-Ha nem működne együtt a többi párttal, akkor a Fideszt tartja hatalmon. Ha együttműködik, akkor olyan szavazók nem szavaznának rá, akik amúgy hajlandóak lennének elpártolni a Fidesztől (és akkor csak a Jobbik és Momentum szavazóinak egy bizonyos részére lehetne ráhajtani, aminek meg semmi értelme).

2019. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
A Jobbik jelentéktelen, senki nem veszi komolyan őket egy vicc párt!
2019. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Jobbról nem lehet legyőzni a fideszt. Ha végleg eltüntek,akkor lesz csak értelme egy új jobbos pártnak akik tanulnak a jobbik hibaiból mint a betyársereg vonulás eu zászló égetés.
2019. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!