Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennek a rendőrnek vajon mi a...

Ennek a rendőrnek vajon mi a célja?

Figyelt kérdés

Van egy srác, még fiatal kb 38 éves és bűnügyi nyomozó a rendőrségen. Állami Jogtudományi egyetemen végzett Debrecenben. Namost azt nem értem, hogy akkor mit keres a kisemberek ,nyomozók között 260 ezerért. Én ezóta ügyvéd lennék, 10×annyit keresnék, ha jogi diplomám van ráadásul büntetőügyben.


Egyet gondoltam. Lehet, hogy azért tette le a jogi egyetemet, hogy meglegyen neki ,és elment rendőrnek, és ha onnan nyugdíjba megy ,akkor egyből fel tud csapni ügyvédnek. De ezt sem jól gondolhatom, mert ha megvan a diploma, akkor egyből ügyvéd lennék jó pénzért, nem nyomozó.


Szerintetek mi a célja, hogy elvégezte egy ilyen ember a jogi egyetemet és rendőr? Valami lehet sántít?


Lehet nem engedték ügyvédnek vagy nem is tudom, ezért kérdezem.


Tőle biztos nem fogom megkérdezni, mert annyira nem ismerem, inkább itt kérdezem meg.



2019. aug. 1. 21:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Meg, ha csak simán nyomozó akar lenni valaki más nem ,akkor nem muszály jogot végezni, attol nem több a fizetése a többi nyomozónál, hogy van egy diplomája.
2019. aug. 1. 21:49
 2/13 anonim válasza:
Több rész sántít. A 38 éves már nem fiatal inkább középkor. Biztosan nem 260 at ketes egy nyomozó, mint egy gyári melós, Jogtudományi egyetem melyik szakán? Nem biztos hogy doktorált is.
2019. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű eleve nyomozó akart lenni.
2019. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Annyit keres kb.

Kezdő hadnagy 230, ha ő nem kezdő akkor már 260 is megvan.

Nem nagyon fizetik meg őket.


Olyan nyomozó is van aki hangoztatta már, hogy nagyon érik benne, hogy leszerel, magas a vérnyomása, bajok vannak.

2019. aug. 1. 21:58
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hivatástudat talán. És egyáltalán nem hátrány a jogi diploma egy rendőrnél.
2019. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
sünéknél bármi lehet
2019. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a célja, hogy elvegye a munkád!
2019. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

A nyomozók úgy húzzák le a dílereket mint ahogy te odamész a bank autómatához pénzt felvenni.

Kihez megy a díler mert behúzták? Általában magánzók.Örül hogy nem viszik be csak kiraboljak.

Szóval nem hiszem hogy aggasztaná a fizuja.

2019. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha és amennyiben a jogi egyetem után végezte el a tiszti főiskolát, akkor ma főnyomozó a beosztása és a nettója 313 ezer forint. Ez se sok, valóban.
2019. aug. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ConnectCare ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem logikátlan választás.


Azt nem szabad elfelejteni, hogy az ügyvéd bevétele nem fix fizetés, ha nincsen ügyfél egy hónapban, akkor abban a hónapban éhenhalás van.


És ma már annyi ügyvéd van, hogy nem is tisztességes társasház, ahol legalább egy fogorvos és egy ügyvédi iroda nincsen.


Na meg az ügyvédkedéshez jogi szakvizsgát is kell tenni.


A bíróság/ügyészség tele van, marad a közigazgatás.

2019. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!