Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ennek a rendőrnek vajon mi a...

Ennek a rendőrnek vajon mi a célja?

Figyelt kérdés

Van egy srác, még fiatal kb 38 éves és bűnügyi nyomozó a rendőrségen. Állami Jogtudományi egyetemen végzett Debrecenben. Namost azt nem értem, hogy akkor mit keres a kisemberek ,nyomozók között 260 ezerért. Én ezóta ügyvéd lennék, 10×annyit keresnék, ha jogi diplomám van ráadásul büntetőügyben.


Egyet gondoltam. Lehet, hogy azért tette le a jogi egyetemet, hogy meglegyen neki ,és elment rendőrnek, és ha onnan nyugdíjba megy ,akkor egyből fel tud csapni ügyvédnek. De ezt sem jól gondolhatom, mert ha megvan a diploma, akkor egyből ügyvéd lennék jó pénzért, nem nyomozó.


Szerintetek mi a célja, hogy elvégezte egy ilyen ember a jogi egyetemet és rendőr? Valami lehet sántít?


Lehet nem engedték ügyvédnek vagy nem is tudom, ezért kérdezem.


Tőle biztos nem fogom megkérdezni, mert annyira nem ismerem, inkább itt kérdezem meg.



2019. aug. 1. 21:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha az egyetemet kényszerből végezte el, de ő rendőr akart lenni?

Párommal műszaki egyetemen ismerkedtünk meg. Mindketten gyengék voltunk gyerekként, szülői kényszer. Egymást erősítettük, ő tánctanár lett, én pénzügyekkel foglalkozok.

Komolyan nem értem, hogy nem fordult meg a fejedben, hogy egyszerűen szereti és ezt akarja csinálni?

2019. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A jogi diploma meg a jogi szakvizsga két külön dolog ám. Meg nem úgy van az hogy hopp fogom azt csinálok egy ügyvédi irodát. Ügyfélkör nélkül abból éhenhalás lesz, rendőrséghez meg csak egyszer lehet visszaszerelnibúgy hogy megtarthassa a rendfokozatát (leszereléstől számított 5éven belül).

Másrészt az is lehet hogy vannak tervei a rendőrségen belül. Úgymond íratlan szabály ma már hogy kapitányi kinevezéshez illik a jogi diploma.

2019. aug. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha tisztességes, akkor a túlórákkal együtt úgy havi 400 ezer nettója van. Ha nem, akkor átlagosan havi pármilliót kereshet még azzal, hogy ma nem bűnöző csapatok, hanem a rendőrség és egyéb hatóságok teszik el az útból (nem kinyírva, csak tönkretéve) a NER kedvezményezett vállalkozók üzleti ellenfeleit.
2019. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!