Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez már zaklatás? Tehetek...

Ez már zaklatás? Tehetek följelentést?

Figyelt kérdés

Tegnap délután hazaértem munkából, épphogy bementem az ajtón, lepakoltam és jött egy SMS. Az volt benne, hogy tudom hol laksz, épp most mentél be a lakásodba kb. 2 perce. Kinéztem az ablakon, senkit nem láttam. Próbáltam visszahívni 2x, senki nem vette fel. Félek, hogy ez az az ember, aki éjszaka föl szokott kapuzni hozzám. Az elmúlt két hónapban négyszer volt, hogy 11 óra után megszólalt a kaputelefon, de fölvettem és nem szólt bele senki. Kinéztem és a környéken se láttam senkit. Azt gondoltam csak valami műszaki hiba, és mostanában már le szoktam venni a kaputelefont esténként. De félek, hogy valaki szórakozik, vagy ne adj isten nem csak szórakozás és valamit akar. Ha elmegyek ezzel a rendőrségre, és mindent elmondok, fognak foglalkozni vele?


L/25


2019. nov. 30. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem kamu, érdemes a rendőrséghez fordulni.

Az ilyen sztorik gyakran csúnyán végződhetnek, mert egy idő után megunja az ijesztgetést.

Egyébként lehet, hogy valakiszórakozik, de vedd komolyan, főleg, hogy pontosan tudja melyik lakás a tied.

Azt mondjuk átgondolhatnád, hogy kik tudhatják a számod.

Tipp: Hívasd vissza a számot egy férfi ismerőssel, hátha van olyan hülye, hogy idegen számnak felveszi és bemutatkozik ;)

2019. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez ilyeszto!
2019. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Intézkedj . Megvan a száma innentől nyert ügy .
2019. nov. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez rohadt jó xD
2019. nov. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jaja utolsó, valóban nagyon humoros...
2019. nov. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Azt mondjuk átgondolhatnád, hogy kik tudhatják a számod."


Tippeim vannak, de meggyanúsítani senkit nem akarok, mert biztosra nem tudhatom. Volt egy srác akivel ismerkedtem. Nem lett belőle semmi, de ő nem akarta elfogadni. A munkahelyemre is bejött, úgy kellett kiküldetnem a biztonsági őrökkel és ki is tiltották onnan. De ez már egy éve volt, egy fél éve eltűnt és békén hagyott, azóta semmi hírem róla. Meg van egy exem, aki nem akarta elfogadni hogy vége. Mindenért engem hibáztatott, bármit tettem nem volt jó neki, és még én kértem bocsánatot tőle. Egyszer meg is ütött, na akkor nyílt fel a szemem és nem könyörögtem neki tovább, szakítottam. Nem akarta elfogadni és még hónapokig írt és hívott és könyörgött hogy kezdjük újra. Sajnos az anyja alkoholista volt és verte őt, azért lett ilyen. Na még belőle tudnám kinézni. De egyszer rákérdeztem, mikor másodszor szólalt meg a kaputelefon éjszaka, hogy nem ő az? És azt mondta nem, de ha akarom átjön és szétveri az illetőt. Meg utána még párszor írt, hogy nincs semmi baj, nem zaklat az illető? Úgyhogy nem tudom, hogy ő lenne az vagy sem... Ok nélkül meg gyanúsítani nem akarok.


"Tipp: Hívasd vissza a számot egy férfi ismerőssel, hátha van olyan hülye, hogy idegen számnak felveszi és bemutatkozik ;)"


Egyik kolléganőmmel próbáltuk ezt, neki se vette fel. De nem lehet túl profi, ha nem is titkosította a számát, bár a rendőrség azt is meg tudja keresni, szóval lehet direkt nem bajlódott vele. Hétfőn elmegyek a rendőrségre.

2019. nov. 30. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Hajrá, remélem foglalkozni fognak ezzel.
2019. nov. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2 éve volt hasonló eset a baráti körünkben. történt rendőr feljelentés. a rendőrök ezt mondták: nem szabad válaszolni, reagálni ezekre az üzenetekre, megkeresésekre, hanem azonnal kell nekik jelezni, hogy gáz van. ha beleállsz a zaklatásba, onnantól kezdve legitimmé teszed... szóval ne reagál és rendőrség.

nálunk megoldódott, a pasit elfogták... (Y)

2019. dec. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsi a gelyesírási hibákért
2019. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na mi lett??
2020. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!