Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen pszichológiai kérdéseke...

Milyen pszichológiai kérdéseket tesznek fel a rendőr felvételin?

Figyelt kérdés
Mármint miket kérdeznek a pszichológia teszten? Valaki letudná írni? Esetleg van itt rendőr? Aki már átment ezen? Azt mondják hogy nagyon nehéz kérdéseket tesznek fel.. Dehogy miket? Ez érdekel nagyon.. Van aki megbukik rajta. Nem értem. Mik azok a kérdések?

2020. febr. 3. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Én sajnos csak hallottak alapján tudok bármit mondani, mert én is anno érdeklődtem a szak iránt.

Igazából ezek a kérdések azt mérik fel, hogy milyen ember vagy, hogyan viselkednél nyomás alatt, tudsz-e parancsot követni vagy nagyon öntörvényű vagy-e. És ezekre felkészülni, mármint arra, hogy mi a helyes válasz valójában és te milyen nem vagy, nem érdemes. Ez a te célodat is szolgálja, nem csak másokét. Nem azért van, hogy megszivassanak.

Nem hiszem ezért, hogy nehéz kérdések lennének. A megbukás sem azt jelenti, hogy hülye hozzá az adott személy, csak más pálya való neki.

2020. febr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egy kérdésre emlékszem, az nagyon megragadt. De ez már több, mint húsz éve volt, lehet, hogy azóta változtak a dolgok. Így hangzott:


"Elítéli-e azt az ember, aki az utcán a földre köp."

2020. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én elítélem.
2020. febr. 3. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrnek nem ítélkeznie kell, hanem a törvényt végrehajtani. Nincs olyan törvény, hogy "nem köphesz a földre".
2020. febr. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem rég voltam pszichológian.(rendőr vagyok)


Tagadhatatlan hogy van aki megbuk rajta.

Kb 10bol 1 2 ember.

Ötletem nincs hogy bukhatnak meg.


Ilyen kérdéseket kaptam hogy meséljek magamról

Hogy sikerült eddig az életem

Mi a legnagyobb sikerem.


Szóval semmi durva kérdés ahol fude beforgatnának. Őszintén nem tudom min lehet elhasalni de állítom hogy el lehet mert akadnak jo páran.

2020. febr. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, buknak el néhányan, mert agresszívak vagy ilyesmi lehet, nem vagyok pszichológus. :).


Bár én nem rendőr sem vagyok, de programozói állásinterjún voltak már olyan kérdések (logikai) , amira sokan azt mondának, hogy ez egy fa

**zság. Na ilyenkor nekik megköszönik. Itt pl. az algoritmikus gondolkodást nézik. Nos szerintem a rendőrségi pszichológiai "vizsgálat" is ilyesmi lehet. :).

2020. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!