Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr felvételinél a pszichol...

Rendőr felvételinél a pszichológiai alkalmasságin milyen arányban szoktak megfelelni?

Figyelt kérdés
Általános suli után 6 évig végig ki voltam közösítve. Olyan típus vagyok, akinek bármit mondhatnak, nem veszi fel, viszont ha tettlegesen is "bánt", annak nagyon keményen neki megyek. Középsuli elsőben volt egy olyan eset, hogy egy zacskó morzsát a fejemre szórt az egyik diák. Lett is belőle konfliktus, de nyoma nem igen maradt, csak egy látlelete van róla ennek a személynek, rendőrségre szerencsére nem vitte az ügyet. Azt tudni kell, hogy előtte fél évig minden nap próbált úgy megalázni, ahogyan csak tudott. Nyilván lelkileg sérült vagyok, stb., de én magamban úgy értékelem, hogy a múltat eltemettem. Gondolom ezt észre veszik rajtam, ez lehet kizáró ok?
2016. szept. 27. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen senki nem felel meg, mivel egy egészséges ember nem akar rendőr lenni, inkább egy olyan karriert akar befutni, amiért fizetést is kap, de mégis szükség van felsőbbrendűségi komplexusú rendőrökre, ezért a legkevésbé defektes jelölteket felveszik.
2016. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk anno két osztálytársam is jelentkezett középsuli után rendőrnek(kb.5éve), az osztályfőnökünk mesélte ,hogy megkeresték és jellemzést kértek róluk. Csak szólok, hogy lehet számíthatsz rá ,mert kérdés így milyen jellemzést kapnál.
2016. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gimnáziumban szerettek a tanárok többnyire. Az érettségimet is "jól felhúzták", pl. az egyik szóbelim 100%-os lett, valójában ez csak nagyon jó indulatúan lett ilyen. Az osztályfőnök is szerintem inkább szeretett, magatartási problémáim nem voltak, az órákat nem zavartam, csak kicsit antiszociális voltam, sokat hiányoztam és próbáltam magamat kihúzni minden alól. Szóval nem hiszem, hogy a volt ofő nagyon rosszakat mondana rólam, mert alapvetően nagyon jó indulatú :D



Technikumba is jártam, az már kicsit másabb. Nem részletezem, de a lényeg az, hogy facebook-os csoportban írtam az osztályfőnökről, és a többiek beköptek. Ekkor felhívta apámat az osztályfőnök, hogy fel fog jelenteni engem. Azelőtt pedig az ebédlőbe jött utánam, hogy beszélni akar velem, én pedig megkajáltam és közben hozzá sem szóltam, kifelé menet meg jött utánam az ofő, én pedig hazasétáltam. Ezt a fél osztály látta, szerintem neki ez elég megalázó lehetett, szóval az ottani volt osztályfőnököm lehet hogy szívesen keresztbe tenne nekem. De nagyon köszi ezt az infót, ha nem felelek meg a pszichológiai vizsgálatom, legalább tudom hogy kinek a keze volt a dologban.

2016. szept. 27. 12:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha indulatos vagy és ezt nem tudod kezelni úgyis lebuksz.
2016. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az. Inkább menekülni szoktam a konfliktusok elől. Amiket csináltam, azokat azért tettem, mert olykor nincs lehetőség a menekülésre. Csak akkor cselekszem, amikor muszáj.
2016. okt. 2. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!