Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ma már a Magyar Rendőrség,...

Ma már a Magyar Rendőrség, kultúrált rendőrség vagy csak a rendőrök érzik ezt úgy?

Figyelt kérdés

A városi kapitányságon dolgozik egy nyomozófiú és beszélgettem vele, mert ahová járok edzeni, ott jár edzeni egy 30 éves körüli srác is és pont rendőr. Nyomozó a bűnügyi osztályon. Beszélgettem vele, kérdezősködtem, hogy ha olyan ember aki nem tesz beismerő vallomást, a rendőrségen, szokták-e kényszervallatással kiszedni belőle mint a filmekben, hogy megbilincselik és gumibottal rácsapnak. Azt mondta, hogy soha. Nem az a világ. Az a világ elmult és ez "KULTÚRÁLT RENDŐRSÉG". Azt is hozzátette, hogy ilyeneket ne terjesszek, mert ez rágalmazás. Mondtam, hogy ez kérdés volt nem állítás. Azt mondta, hogy a kutyát nem érdekli, hogy tesz-e valaki beismerőt, elismeri, hogy ő volt vagy sem, az sem érdekel senkit, hogy meglesz-e az illető vagy nem, a fizu ugyanannyi. Ezeket mondta.


Szerintetek tényleg kúltúrált rendőrség a rendőrség vagy csak ezt ők maguk állítják, mert ott dolgoznak?


Semmi bajom a rendőrséggel csak érdekel a téma.



2020. febr. 21. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Már feltetted ezt a kérdést egyszer másképp megfogalmazva.


Nem, nincsenek ilyen incidensek.

2020. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem én tettem fel.
2020. febr. 21. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Fura, mert kb ugyan azok a gondolatok köszönnek vissza ebben a kérdésben is.
2020. febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként sokan akiket a 2006-os tüntetésekkor citáltak be az utcáról, és tartottak fogva a rendőrségen, úgy hogy bármi bizonyítható lett volna ellenük, után több milliós kártérítési pereket nyertek.
2020. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 árokpart ***** válasza:
Magyarországon legfeljebb csak az 56-os forradalom megtorlásának időszakában lehetett hasonló egy pár kirívó eset, de ott is csak politikai gyanúsítottaknál. Viszont akkor statárium volt azért azt ne felejtsük el. A Kádár rendszer későbbi "puhább" részében sem volt már ilyen. Magyarországot ne hasonlítsuk már össze az USA-val . Teljesen más kontinens, más kultúrával. Ott nyilván azért is erősebb többek között a rendőri fellépés , mert náluk szabad fegyvertartás van. Így bárkinél értsd úgy, hogy akár még pl. 14 éves gyereknél is előfordulhat fegyver még iskolában is. Amíg nem használja igazából tiltva nincsen is amiért nála van. Ami a paradox az egészben, hogy viccen kívül némelyik államban ugyanúgy sima supermarketben is lehet kapni mint kenyeret. Ráteszed csak a szalagra a stukkert mint nálunk a Tesco-ban a tejfölt. Azért ha megnézed a Broklyn nagyságát és az ottani nehézfiúkat hozzánk képest ha odacsöppennénk mintha a Holdon lennénk. Hála Istennek egyébként hol vagyunk mi ehhez? Ne is legyünk a közelében sem soha azt kívánom. Ezért nem érdemes Magyarországot a külföldi játékfilmekkel illetve az ilyen eseteket bemutató dokumentumfilmekkel összehasonlítani.
2020. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szóba nem áll veled rendőr levike. Ezek a nevetséges kérdések mind csak kitalációk.
2020. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy kérdés hozzád utolsó:

Honnan tudod, hogy kitalált, honnan veszed?


Amúgy nem kitalált, csak érdekelnek ezek a dolgok és szeretek kérdezősködni, kérdéseket feltenni ebben a kategóriában, valamint válaszolni aki kérdéseket tesz fel és tudom a választ.

2020. febr. 22. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!