Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyomozóknak ezt tanítják az...

A nyomozóknak ezt tanítják az egyetemen vagy munkájuk során tanulják meg?

Figyelt kérdés

A rendőrségen a bűnügyi osztályon azonbelűl is a nyomozó alodztályon ahol ismeretlen tettes ellen nyomoznak, ha látókörbe kerűl egy ember aki érdemleges infóval tud esetleg szolgálni a bűncselekmény elkövetésével, esetleg gyanús, hogy ò követhette el, "tanúként" idézik.


A kihallgatás előtt figyelik a szemét, reakcióit és mindenképpen a bizalmába kell férkőzni és olyat beadni neki olyan jót kínálni, hogy érezze a tanú, hogy hú de rendes rendőrrel van dolga, itt még segíthetnek is neki. Olyanokat ígérgetnek, amiket aztán nem tartanak be. Mivel a nyomozókra nagy ügyteher nehezedik, mindent megragadnak, hogy becsalják a csőbe. Ezeket úgy hívják, hogy rendőrségi taktikák, blöffök, technikák. Ez egy átlagembernek eszébe sincs.


Most az a kérdésem, amit megfogalmaztam, hogy értsétek, az érdekelne engwm, hogy ezeket a taktikákat az un. NKE-RTK -on ahol tanulnak, ott tanítják nekik és minden nyomozó úgy áll munkába, hogy a taktikákat megtanították nekik vagy évek során ott a nyomozói munkakörben tanulják, tapasztalják meg?



2020. febr. 23. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Is.
2020. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nyomozó, de logikus hogy oktatják, hisz a szakmájuk abszolute szerves része. Azt is kérdezhetnéd, hogy egy sebésznek oktatják-e a műtéti technikákat vagy a kórházban szedik magukra. Sok apróságot össze lehet guberálni a neten is, de a mélyebb anyagokat pl. a kihallgatás pszichológiájáról, azokat nyilván nem fogod a neten szabadon megtalálni.

[link]

2020. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amit belinkeltél azt én úgy tudom mint egy óvodás tudja toszogatni a kisautót:)


Engem már amúgy próbáltak nyomozók beforgatni, de nem sikerült nekik.

Én ismerem a technikákat, de nem az volt a kérdés, hanem, hogy hol tanítják.

2020. febr. 23. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

itt vannak a tantárgyak, amik keretében oktatják nekünk.

2020. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!