Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megtérítík a költségemet, ami...

Megtérítík a költségemet, ami rendőrségi nyomozás során keletkezik?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt megkeresett a rendőrség a munkahelyemen, egy cserbenhagyásos gázolás után nyomoztak. Szemtanúk szerint egy ugyanolyan típusú, és színű autóval követték el mint az enyém. Megmutattam nekik, az autót, amin nem találtak nyomokat, de ennyivel nem elegedtek meg, és megkértek hogy menjek velük, hogy jobban atvizsgálják. Mondtam, hogy épp nem érek rá, mert dolgozom, de masnáp szívesen segítek. Erre azt válaszolták, hogyha ellenállok, akkor letartóztatnak, és lefoglalják az autómat. Nem volt mit tenni, velük mentem. Egy egész napom ráment a dologra, és végül természetesen bebizonyosodott, hogy nem az én autómmal követték el a gázolást. Emiatt a tegnapi napra nem kaptam fizetést, és a 20kilóméteres utam is költség.

2019. szept. 14. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha Munka törvénykönyve szerinti munkavállaló vagy, akkor jár távolléti díj jár a munkáltatódtól (hasonlóak a szabályok azoknál is akik az államnak dolgoznak valamilyen szolgálati jogviszonyban). Ehhez igazold, okmánnyal, hogy a rendőrség tanúként kihallgatott.

A 14/2008. (VI. 27.) IRM rendelet a tanúk költségtérítéséről alapján igényelheted az útiköltséget (kevesebbet kapsz, mint amennyi a költséged volt, rendőrségen, Államkincstár fizeti ki), illetve a munkából kiesett idő költségtérítését is ugyanígy, ha munkáltatódtól nem vagy jogosult távolléti díjra (pl. szerződésesek, alkalmi munkavállalók).


32. Mentesülés a munkavégzési kötelezettség alól

55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

...

i) bíróság vagy hatóság felhívására, vagy az eljárásban való személyes részvételhez szükséges időtartamra,

...

67. Díjazás munkavégzés hiányában

146. §... (3) A munkavállalót távolléti díj illeti meg

...

c) az 55. § (1) bekezdés i) pontban meghatározott esetben, ha tanúként hallgatják meg,

2019. szept. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem kaptam semmilyen okmányt, miszerint ki voltam hallgatva, és még csak szóbelileg sem köszönték meg a segítségem, a vizsgálat után csak annyit mondtak, hogy elmehetek.
2019. szept. 14. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyen ügyfélkapud (okmányirodára egyszer be kell menni), akkor egy csomó ügyet egyszerűen tudsz intézni. Ez esetben epapir.gov.hu-n írsz 2 sort annak a rendőri szervnek (kapitányságnak), ahol kihallgattak, amiben kéred, hogy küldjenek elektronikusan hiteles igazolást.
2019. szept. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 20 km útiköltségre szerintem még egy ezrest sem kapnál, azzal a részével kár vacakolni.
2019. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Azért a leírások alapján több dolog is szöget üt a fejembe:


1. ha letartóztatással/lefoglalással fenyegetőztek akkor az nem kérés volt hanem inkább parancs hogy menjél velük

2. ha ott a helyszínen megnézték az autót és nem találtak rajta nyomokat (plusz te is egybehangzóan állítottad hogy nem Te ütötted el az illetőt) akkor minek kellett elmenni hogy "jobban átvizsgálják"? Mit takar ez a jobban átvizsgálás egy jármű külseje esetén? Azért az csak egyértelmű kéne hogy legyen, van-e rajta balesetből származó sérülés/nyom...

3. A leírtak alapján elég amatőrnek tűnik a nyomozás is. Feltételezve a kérdésből, csak a típus meg a szín volt ismert, a rendszám nem. Mert akkor a helyszínelőnek jóval könnyebb dolga lett volna. Most akkor ha valami gyakoribb tucatautóról van szó, elkezdik az összeset egyesével vizsgálni hogy nem ez volt-e véletlenül? Ez azért abszurdnak tűnik. Miért nem kamerától kameráig ellenőriznek, (főleg amikor már minden utcasarkon van térfigyelő), hogy melyik irányba ment, nem vehető-e ki a rendszám valamelyikről, stb.


(Tudom, ez nem kifejezetten a kérdésre irányul, de érdekelne hogy ez a protokoll, vagy ennyire amatőrök a helyszínelők...)

2019. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fehér kombi mondeóm van, nem kifejezetten ritka darab. A baleset a munkahelyemtől kb 1kilóméterre történt, naponta járok azon az útvonalon. Egy átlagos autó javító műhelybe kísértek, ahol lebontták az élső lökhárítót, és azt nézegették.
2019. szept. 14. 12:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Javaslom a független rendészeti panasztestületet, én tudom mi az, jártas vagyok a témában, irj ha gondolod privátot.


Ezek a jardok azt hiszik magukrol, hogy ők a minden.


Mivel tévedtek, minimumnfizessék ki a tegnapi napod.

2019. szept. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!