Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanulhatnák rendőrnek ilyen...

Tanulhatnák rendőrnek ilyen múlttal?

Figyelt kérdés
Nem tudom lehetne e alkalmasságim ha 6 eve panikbeteg voltam.de mar jol vagyok. A masik közokirathamisitas miatt penzbuntetest kaptam 12éve.lakcimkartya volt.a masik megrovasom is volt,ismerosom az en nevemen levo telefonszamomrol hulyeskedett a tuzoltosaggal.amirol persze nem en tehetek,de megis kaptam megrovast en is.

2020. febr. 25. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség régen volt, azt irtad, az ügyeid is és ezek nem nagy súlyú ügyek, 5 év után nincs nyoma, elévült, szóval valószínűleg igen tanulhatsz.
2020. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha bevallod bármelyiket, akkor nem lehetsz rendőr.


A kifogástalan életvitel ellenőrzéséhez van ilyen kérdés: “Indult-e ellene a jelentkezése keltétől számított tizenöt éven belül olyan büntetőeljárás, amely büntetéssel vagy intézkedéssel fejeződött be”

3. melléklet a 2015. évi XLII. törvényhez Adatlap a hivatásos szolgálati viszonyt létesítő személy kifogástalan életvitele ellenőrzéséhez

[link]


Ugyanakkor, erre nem kell igazat válaszolnod, a Btk. 98. § (2) szerint a “mentesített személy büntetlen előéletűnek tekintendő, és - törvény eltérő rendelkezése hiányában - nem tartozik számot adni olyan elítéltetésről, amelyre nézve mentesítésben részesült.”,

A Hszt.-nek pedig egyetlen rendelkezése sem kötelez arra, hogy erről számot adj, az nem rendelkezés, hogy egyik melléklete szerint erre rákérdező kérdés van.

A megrovásod után még három évig szerepelsz a büntetlen előéletű hátrányos jogkövetkezmények alatt állók nyilvántartásában, kérdés hogy ez letelt-e már. (A pénzbüntetés után 5 évig szerepeltél.) Ha ez eltelt akkor már nincs nyoma a korábbi elitélésednek az államigazgatás egyetlen szervénél sem (az iratokat is selejtezni kell), csak a külön hatalmi ág bíróságnál, amitől nem kérhet ehhez adatszolgáltatást az állam.

Részletek: [link]


A betegéletutadban ellenőrizd, hogy van-e nyoma a pánikbetegséged kezelésének. [link]

Ha van nyoma, akkor nem lehetsz , mert nem tudod eltitkolni.


Alkalmassági követelmények rendelete:

[link]

2020. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kifogástalan életvitel ellenőrzéséhez kitöltött adatlapon adott válaszokat tényleg ellenőrzik. Tanácsos nem elhallgatni semmit. Az esetleírás szerint sérült a kifogástalan életvitel, sok remény nincs a felvételhez.
2020. febr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!