Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Joga van ehhez a rendőrnek?

Joga van ehhez a rendőrnek?

Figyelt kérdés

Reggel mentem munkába, nem mentem tilosba, sebességet betartottam, tehát nem csináltam semmit, mégis leintett a rendőr. Megálltam, és kérték az iratokat meg szondát fújattak velem. Mondtam nekik, hogy el fogok késni. Nem érdekelte őket. Mondtam nekik, hogy nem csináltam semmit, nem ittam, miért állítottak félre? Azt mondták rutin ellenőrzés, szúrópróba szerűen intenek le valakit, nem kell magamra venni. De én meg emiatt kések el, mert nekik épp olyan kedvük van, hogy leintenek. Mégis mi jogon? Mert ha elkések, azért én kapok, abba nem gondolnak bele? Mondta az egyik gúnyosan, hogy akkor majd beszélnek a főnökömmel és vállalják a felelősséget. Mondtam oké, panaszt is fogok tenni, ha elkések. Tehát nem elég, hogy feltartanak, még úgy érzik, ezt a hangnemet is megengedhetik. Szerintem ez felháborító. Jó 10 perc ment el az igazoltatással, épphogy beértem, de parkolóhely már nem volt. Csinálhat ilyet egy rendőr? Vagy nekik mindent szabad? Egy embert rúgjanak ki a munkahelyéről, mert nem is csinált semmi szabálytalant, de nekik olyan kedvük van, hogy igazoltatják? Ehhez joguk van??


L/23


2019. okt. 28. 16:28
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
88%

Huuuuha, nem tűnsz túl okosnak, ha nem érted mit jelent a szúrópróbaszerű ellenőrzés...

Igen, megteheti, ahogy az utcán is bármikor, bárkit igazoltathatnak...és azon a jogon, hogy ha ellenőrzés van, akkor nekik ez a feladatuk..

2019. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%
nyugodj meg hisztikirálynő, joga volt hozzá.
2019. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
10 perc eleg hosszu ido, ennyi max akkor lehetett ha hepciaskodtal... engem is allitottak mar meg, az mindennel egyutt 5 perc volt. amugy joga van, es ha kell tenyleg adnak igazolast, hogy emiatt kestel. sogorom egyszer a mentok miatt kesett, mert elalltak a kijaratot, de mondtak, hogy majd ok igazoljak a kesest. kar ezert kiakadnod, jo neked, hogy ez a legnagyobb gondod, hogy kesel 10 percet munkabol...
2019. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az aranyvirág tündibündi állampolgárra rá se nézhet...

Nem írom le, mit gondolok, mert tiltanának.

2019. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 szántóvető ***** válasza:
100%
a munkájukat végezték,rutinellenőrzést tartottak.vagy mire számítottál,arra hogy igazoltatás nélkül továbbengednek?engem csütörtökön meszeltek le,de 5 percig sem tartottak fel.neked pedig szerelmeskedned kéne mert nagyon befeszültél ezen az egészen.az egész napodat elcseszték vele,úgy tűnik.
2019. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
ui: 23 evesen azert lehetne tobb eszed, mert ez az iras olyan, mint egy 13 evese, akit nem engedtek oda a playstationhoz...
2019. okt. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Ja értem, szóval a rendőrnek mindent szabad és visszaélhetnek a hatalmukkal. Ezért tart itt az ország ahol....
2019. okt. 28. 16:42
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
lool te tenyleg nagyon hulye vagy.... inkabb ne vezess, jarj gyalog, mindenki jobban jar.
2019. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy ez az ország hol tart, de minden országban van joga igazoltatni a rendőrnek...


De ez most komolyan új információ???

2019. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

1994. évi XXXIV. törvény a Rendőrségről, ha mélyebben bele akarsz merülni a témába. Megállom, hogy személyeskedjek, de ilyen bicskanyitogató stílussal, mint ami neked van, meglehetősen nehéz.


A törvény megfogalmazása szerint a rendőr igazoltathatja azt, akinek személyazonosságát meg kell állapítania. A személyazonosság megállapításán túl a törvényi rendelkezések nem tartalmaznak utalást arra vonatkozóan, hogy ezt az intézkedést miért foganatosítják. Így jogszabályban meghatározott tartalmi korlátja az igazoltatásnak a cél szempontjából nincs, az intézkedés elvileg bármilyen célból foganatosítható.


Azért mert sértődöttségedben nagy szavakkal dobálózol, mint rendőri visszaélés, még nem lesz igazad.

2019. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!