Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit lehet tenni azon huligánok...

Mit lehet tenni azon huligánok ellen, akik közül az egyik a cigicsikket az autómon nyomta el miközben a piros lámpánál várakoztam?

Figyelt kérdés
4en voltak
2020. febr. 25. 19:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Szétütni a száját. Minden más teljességgel hiábavaló. Aki mást mond, hazudik.
2020. febr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tessék? Egyedül a 150kilós emberek ellen? És az amúgy is törvénybeütköző, engem csuknának le miatta. Jogilag mit lehet tenni?
2020. febr. 25. 19:16
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Jogilag mit lehet tenni?"

Semmit.

2020. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Feljelentheted őket. Már ha tudod, kit kell. Jobb esetben nem történik semmi, ami miatt te bármilyen elégtételt érezhetnél. Rosszabb esetben ők ütik szét a te szádat. Az autódat biztos nem fogják megpolírozni.

Tehát még egyszer: felméred az erőviszonyokat, és hogy mit veszthetsz vagy nyerhetsz a döntéssel, és vagy szétcsapod a száját, vagy megvárod a zöldet és odébbállsz. Másnak nincs értelme.

2020. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Látom nem teljesen egyértelmű hogy milyen irányultságba tettem fel a kérdést. Rendőrség azért van, hogy az ilyen esetekben helyt álljanak. Pl. azt meglehetne-e tenni,(eredményesen) hogy kiszállok a kocsiból, hívom a rendőröket és követem őket addig amíg a járőr is odaér?
2020. febr. 25. 20:12
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy is, ha szétütik a számat akkor hálistennek börtönbe megy az a szellemileg visszamaradott személy, aki a fizikai bántalmazást okozta. Csakis a jogi oldalára vagyok kíváncsi a dolognak
2020. febr. 25. 20:14
 7/13 A kérdező kommentje:
#3as tehát ha én egy rendőrautón nyomom el a csikkemet akkor semmi nem történik?
2020. febr. 25. 20:14
 8/13 anonim ***** válasza:

"Amúgy is, ha szétütik a számat akkor hálistennek börtönbe megy"


Azért ebben ne legyél olyan biztos. A letöltendő még STS esetében sem garantált.

2020. febr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Magántulajdon rongálás miatt feljelentheted őket. Márha szemmel látható kár keletkezik az autódon. Ha nem, akkor is megér egy próbát. Lehúzódsz, tárcsázod a rendőröket, elmondod mi törtent. Ha addigra elmennek az s. fejek akkor megmondod a rendőröknek merre mentek, hogy néznek ki stb. Ezt tudnád tenni ha most történne a dolog. Ha nem jelen pillanatban történt akkor vajmi kevés esély van rá, hogy a rendőrség bármit is tehet az ügyben. De megpróbálhatod közölni velük. Valószínű, hogy mondanak valamit, elindulnak keresni őket, de úgysem találják meg. A rádióban meg lejelentik a szolg. pk. nak, hogy jogi felvilágosítást kaptál. És sajnos ennyi. Így visszamenőleg ha nincs kamerafelvétel meg semmi akkor nem tudnak mit csinálni.
2020. febr. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#8as de biztos hiszen teljesen visszaesőknek tűntek.

#9es akkor ilyen esetben azt is lehet csinálni, hogy félrehúzódok és hívom a rendőröket miközben követem őket? Nem tévesztve szem elől őket! Tehát a rendőrök kiérkeznek a 4 tagú bandához. Ilyenkor jönne az a rész, hogy nyílván mindent letagadnak. Pedig a cigicsikk elnyomása látszik az autón. Ők 4en tanúskodnak én pedig egyedül. Ebben az esetben nekik fognak hinni?

2020. febr. 25. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!