Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki szimpla rosszindulat...

Ha valaki szimpla rosszindulatból, kitalál egy hamis vádat egy személy ellen, utólag előviszik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mikor kiderül, hogy az illető ártatlan, csak ki akartak cseszni vele,hogy kitalálták. Vagy ilyenkor kiadják ki volt, hogy rágalmazás, rossz hírnév keltése stb. miatt feljelentést tegyél?
2020. febr. 27. 07:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Magyarországon nem. Itt a rengeteg adminisztráció és a hatalmas bürokrácia miatt annyira túlterheltek a bíróságok, hogy igyekeznek minél előbb lezavarni egy ügyet akár még úgy is, hogy ártatlanul elítélnek egy embert.
2020. febr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pedig, ha nulla bizonyíték van, akkor nem ítélnek el senkit, még Magyarországon sen. Mert nyilván nincs is bizonyíték, csak egy idióta kitalálta.
2020. febr. 27. 07:48
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Van olyan, hogy hamis vád, amely bűncselekmény. Szóval, ha kiderül, hogy csak kitalálta, akkor megütheti a bokáját. És a büntető ügye mellett, te még polgari peres kártérítésre is mehetsz ellene.
2020. febr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Bizonyíték nélkül eleve meg sem indul semmiféle eljárás sem, példák:


Ha vkit feljelentesz a rendőrségen, hogy az drogfutár, a rendőrök egyből beinvitálnak az örsre és megkérdezik, hogy honnan tudod... nyilván bizonyítékot nem tudsz mutatni, megszüntetik a nyomozást.


És bármilyen megszüntetés vagy felmentés esetén az illető tehet feljelentést hamis vád miatt amit viszont már sokkal súlyosabban fognak megítélni.

2020. febr. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hamis vád, rossz hír keltése. Az utolsó fixen 2 év, de a hamis vád is onnan indul.
2020. febr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A hamis vád 3 évig terjedő szabadságvesztés, ha valaki ellen büntetőeljárás indul akkor 5 év a felső határ. Ha emiatt valakit el is ítélnek akkor 10 évet is kaphat a humorgyáros.
2020. febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hamis vád miatt, valamint hatóság félrevezetése miatt indulhat eljárás.


A rendőrségen nagyon sok ügy van (pl itt Debrecenben) sok, leterheltek stresszesek a nyomozók, de képesek indítani ügyet. Ha az osztályvezető azt mondja, hogy ügyet kell belőle csinálni akkor a nyomozónak muszáj azt tennie amit a felettese mond, mindegy, hogy 20 mappa helyett 21 lesz az irodájába.


Szóval igen. Igaz.

2020. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Te most komolyan szegény, stresszes rendőröjet véded, mert beidéznek mindne lopás miatt, mai csak történik. Tuti sáros is vagy
2020. febr. 27. 15:51
 9/17 A kérdező kommentje:

Levikével nem foglalkozunk, hetente beudézik, volt már büntetve...


Amúgy ez annxira szemétség, hogy normális embert bejelentünk, hogy kib...sszunk vele a laptalan rágalmak miatt. Remélem el is ítélik az ilyet, ha arra kerül a sor!

2020. febr. 27. 20:52
 10/17 anonim ***** válasza:

Te az a személy lehetsz akit állandóan követnek és lehallgatják a telefonját. Figyelj, ez gyógyszerrel kezelhető, bízom benne, hogy meggyógyulsz.


Akkor még kérdezed, hogy milyen rendőrségi taktikákat szoktak alkalmazni. Ezt inkább nem mondom, én tudom.


Igen voltam büntetve, meg volt egy eljárás amit megszüntettek és az más téma, hogy tanúként többször idéztek. Ezért nem vagyok sáros. Te mondod, hogy aki alaptalanul vádol mást az bűn. Hát te mit csinálsz? Azt mondod tuti sáros vagyok. Honnan tudod? Tanú vagyok.


Amúgy nem védem a rendőröket, sőt nem is csípem őket, de belelátok, hogy milyen a munka ott, pont azért mert már sokszor jártam ott.


Inkább ügyvédet kedvelek mint rendőrt.

Az ügyvédek közűl is a jó csinos fiatal ügyvédcsajokat:D .

2020. febr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!