Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha jelezném ezt a rendőrségen,...

Ha jelezném ezt a rendőrségen, de esetlegesen ha téves, ezért járna büntetés?

Figyelt kérdés

Szoktam olvasni a police.hu oldalon a felhívásokat is és láttam a multkor egy olyat, hogy kerékpártolvajt keresnek Budapesten, mert egy férfi ellopott egy kerékpárt. Kamerafelvétel is van, hogy egy kerékpárt tol. Amikor néztem a képet, akkor tisztára ugyanúgy nézett ki, mint mikor Békéscsabán egyszer kihallgatott egy bűnügyi nyomozó. Namost a kihallgatási jegyzőkönyven meg van a neve, a jegyzőkönyv is megven. De ez csak egy dolog. Ha ő volt tudom a nevét és tudnám jelenteni a rendőrségnek, mert odavan irva, hogy aki felismeri, jelezze telefonon vagy személyesen. De szerintem nem ő volt, mert mit keresne egy Békéscsabai ember Pesten, aki Békéscsabán dolgozik, másrészt pedig rendőr és tuti majd pont ő nem lopna, viszont tök ugyanúgy néz ki a jóminőségű kamerafelvételen és a tetoválás, más ismertetőjegyek is hasonlók. Ma visszanéztem ezt a felhívást megint, tuti ugyanúgy néz ki.


A rendőrség pedig az állampolgárok segítségét kéri, hogy aki felismeri, segítse a munkájukat.


Namost én, ha felhívnám és mondanám, hogy véleményem szerint ki, mert ismerem és, ha nem ő az, akkor mit kaphatnék, ha mégsem ő az? Semmit, téves, vagy pl. hatóság félrevezetése?


Amúgy nem tervezem telefonálni, nem vagyok olyan ,csak érdeklődésképpen kérdezem, mert láttam egy ilyet tuti úgy néz ki mint ahogy egy nyomozó aki snno Csabán kihallgatott.



2020. máj. 4. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem lehet belőle semmi gond, ha jelzed, hogy sejtesz valamit. Te csak segíteni akarsz, elmondhatod, hogy ismersz egy nagyon hasonló embert, mint a képen van. Mindegy, hogy mi a foglalkozása, nem kell azt sem mondanod, hogy honnan ismered. A hatóság félrevezetése teljesen más dolog, egy bejelentéssel nem követhetsz el ilyet.
2020. máj. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyenekért szerintem nem büntetnek. Alapból kevés az olyan ember akik jelentik vagy jelentenék az ilyen ügyeket. Legyen az eltünt személy vagy lopás, rablás. Ha az ilyen embereket még utána fel is jelentenék akkor senki nem jelentkezne utána, hogy ő mintha látta volna, vagy ő észlelt valamit.

Ilyen esetekben csak dobsz egy csontot és ha gondolják utána néznek, ha nem nem.

De sok esetben jelzik is, hogy minden számít, csak nagyon ne kamuzzanak mert az félre viheti a nyomozás menetét. Ez abban nyílvánul meg, ha én pl egy ilyen esetben telefonálok, hogy én itt és itt ekkor és ekkor láttam az eltünt személyt, vagy a gyanúsítottatt, pedig valójában nem is. Ilyenkor kicsit más irányt vesz a nyomozás, mert elkezdenék akkor vizsgálni a környék beli kapcsolatokat rokonokat, kiterjesztenék errefele a keresést is akár, ha én állítom 100%-ig, hogy márpedig biztos ő volt az. De ilyen konkrét aleset, hogy mondasz egy nevet, megnézik, ő volt nem ő volt, pár perc az egész, nem viszi kicsit se félre az ügyet.


A hatóság félrevezetése az a kategória, mint mikor nemrég felhívta egy fiú a rendőrséget. Nagyon poénos volt ("poénos"). Nem tudom mi volt vagy hogy adta már pontosan elő magát, de valami olyasmi rémlik, hogy őt elrabolrák és nincs sok ideje... Majd kinyomta. A rendőrség pillanatok alatt megtalálta az "áldozatot", de csak viccelt. Mivel nem volt 14 így nem tudtak mit kezdeni vele, szóval ilyen tanfolyamokon kell csak részt venni meg ilyenek, mert mégse hagyhatták szó nélkül a dolgot.

(Azóta meg komolyan veszik az ilyet, mióta Romániában elrabolták a lányt, majd 3 szor hívta ki a rendőrséget, ők meg azt hitték hogy viccel. Nagyon lekezelően beszéltek vele, bár egyszer ki mentek valami címre amit megadott, de az egy másik lakáshoz tartozott. A lánynak talán csak a maradványait találták meg.)

2020. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Na most telt be a pohár levike veled. Csak próbáld meg, és a lopásod mellé kapsz egy becsületsértést is.
2020. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
Biztos, hogy nem. Ha szándékos félrevezetésről lenne szó, akkor kapnál. Hívd őket nyugodtan, és segíts ha tudsz kérlek!
2020. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!