Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aktív korúak ellátásában...

Aktív korúak ellátásában részesültem, de mivel a munkaügyi központ együttműködési kötelezettségének nem tettem eleget,2 havi támogatást vissza kell fizzessek amit átutaltak. Visszafizessem?

Figyelt kérdés
A CSMKH hivatali kézbesítője voltam idén és közös megegyezéssel felmondtam, mivel Angliába utaztam. Előtte aktív korúak ellátásában részesültem. Pár hete azonban kaptam egy levelet miszerint jogtalanul és "rosszhiszeműen felvettem" a nekem már nem járó ellátást és 15 napon belül fizessem vissza vagy fellebbezzek. Úgy tűnik, hogy ezek automatikusan újra folyósították nekem segélyt szó nélkül és mikor nem mentem be a munkaügyi központba a megadott időben megszűnt az együttműködés és vissza akarják fizettetni. Nem vettem fel rosszhiszeműen és jogtalanul sem,mert ott van a bankszámlámon.Miért utalták át ha mostmeg visszakérik. Hozzá sem férek a bankszámlámhoz.15 napon belül még nem leszek otthon. Írtam az ügyintézőm csoportvezetőjének is levelet és azt írta vissza, hogy ha nem fizetem vissza akkor átadnak valamelyik behajtó cégnek és ők fogják ezt megoldani (50. 000ftról van szó) kamatostul. Nincs semmim, csak egy bejelentett lakcímem.

2014. nov. 8. 07:11
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Aktív korúak ellátásán belül ez akkor a foglalkoztatást helyettesítő támogatás lesz. 22.800,- Ft a havi összege, az "50.000,- Ft" itt kéthavi ellátást takar, durván?


Egy jogtechnikai dolog miatt kell viszafizesd - és véleményem szerint a munkaügyi kp-önkormányzat párbeszédének lassúsága miatt.


Nem csak a munkaügyi kp-nak kellett volna szólnod.

A nyilvántartást a munkaügyi kp. vezeti. De az FHT-t nem ők fizetik, hanem az önkormányzat, így a polg.hivatalnak (valahol járási hivatalhoz tuszkolják) is volt egy bejelentési kötelezettséged - ez az FHT megállapító határozaton feketén és fehéren van rajta.


Elérte a hivatalt a munkaügyi kp. üzenete, de olyan későn, hogy már folyósítottak kéthavi ellátást, ezek szerint.


Tehát: volt egy együttműködési kötelezettség a munkaügyi kp-tal, és egy az FHT-t folyósító önkormányzattal is, és csak egyiknek tettél eleget.

Ha meg megérkezik a bankszámlára a pénz, ez már "kifizetésnek" minősül, hiába nem nyúltál hpzzá.

2014. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 verde ***** válasza:
52%

Ez nem értem miért kérdés? Ha életvitelszerűen nem élsz Magyarországon miért várod el, hogy innen kapj segélyt, és még fel is vagy háborodva?

Voltál bent az önkormányzatnál, tettél nyilatkozatot, hogy ettől és ettől a dátumtól, külföldre fogsz költözni?

Simán megállja a helyét a rosszhiszeműség, és ha nem fizeted be, be fogják hajtani.

2014. nov. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!