Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőri intézkedést (közúti...

A rendőri intézkedést (közúti ellenőrzés, vagy csak egyszerű igazoltatás) -on hallható és látható dolgokat rögzíthetem-e diktafonnal, vagy kamerával?

Figyelt kérdés

Nem szeretek bírságokat fizetni, és még a kákán is csomót akarok keresni, még ha jogos is lenne amúgy a büntetés.

Az eljárás közbeni személyeskedéseket és eljárási szabálytalanságokat akarom rögzíteni, hogy ügyvéddel mérlegeljük feljelenthetjük-e a rendőrt.

Kell-e közölnöm a rendőrrel, hogy rögzítem a beszélgetésünket? vagy mehet kandiba is:)?


2010. júl. 30. 11:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Közölnöd kell vele, hogy te rögzítenéd az intézkedést.
2010. júl. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Tehát, még ha jogos is a büntetés, akkor is kötekedni akarsz. Gratulálok, büszke lehetsz magadra!

Miért nem mész el inkább sportolni, ha már ennyire unatkozol.


Ó, édes Istenem, de gyűlölöm az embereket........

2010. júl. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az ember ma már nem szólhat bele a törvényekbe, csak így lehet harcolni ellenük. A végrehajtóknál kell átvenni a gyeplőt.
2010. júl. 30. 12:12
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Aztán mi van akkor, b*romarcú, ha a rendőr (az a szemét k*csög, hogy mer téged, büszke magyar állampolgárt megállítani) esetleg elengedett volna egy figyelmeztetéssel, de te - büszke, öntudatos, f*szarcú magyar állampolgár - elkezdesz pattogni, erre ad egy 20-as csekket. Természetesen akkor te leszel felháborodva. De remélem akkor semmi szabálytalanság nem lesz, azt fizethetsz.


Teli Hold vagy mi a f*szom van, hogy ennyi idióta nőtt ki a földből hirtelen???

2010. júl. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Tehát inkább szivatod azt, akinek ugyanúgy nincs beleszólása a törvényekbe. Megint csak azt tudom mondani, gratulálok, büszke lehetsz magadra. Igazi honfiTÁRS vagy.
2010. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Csak akkor pattogok, ha meg akar büntetni. A hangrögzítés azért kell, hogy kicsit be/*szjon :"vajon hibáztam, vagy mi van most. Inkább elengedem:)". Ezt akarom elérni. Nem szeretek fizetni.

Amúgy igen alázatos vagyok velük, még ha csávó is, egy kicsit mosolygósabbra veszem a figurát. pld idén: kb 50 fok aszfalton. megállít. látom tök*e kivan. nem is csináltam semmit, nem is csinált semmit. Mondom: elfogad egy másfél lityós ásványvizet a hűtőből. Mosolyog elveszi, issza.

Nem vagyok én szemétláda, bocs.

2010. júl. 30. 12:22
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Te az az ember vagy kedves kérdező, aki 120-al nyomja egy 70-es táblánál, és te vagy felháborodva, ha kapsz egy szép nagy büntetést, megmondom őszintén én utálom az ilyen embereket, akik még így se szégyellik el magukat, hanem mennek fűhez-fához, hogy így az a k*csög rendőr, meg úgy az a k*csög rendőr, hogy mert megbüntetni.
2010. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

120-al 70-esnél nem szoktam menni. városban normális vagyok.

180-al mentem 110 helyett. zéró forgalomnál. de ezt is meg fogom úszni:)

2010. júl. 30. 12:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Rögzítheted természetesen az intézkedést, de a rögzítéssel szabálytalanságot követsz el, amiért a rögzítés során használt tárgy elkobzása rendelhető el, vagy bírságot szabhat ki a rendőr. Amennyiben a rendőr nem járul hozzá a rögzítéshez, akkor a rögzített anyag az eljárás során bizonyítékként nem használható fel (ez nem büntetőügy!), tehát tulajdonképpen semmire nem mész a rögzítés tényével. Kandikamerázhatsz, de azzal szintúgy saját magad hozhatod kellemetlen helyzetbe, mert képmással élsz vissza, amelyhez nem volt engedélyed.
2010. júl. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

12.45-ös: ez egy korrekt válasz volt.

A kérdésre válaszoltál. Mondom nekem inkább csak arra kell, hogy zavarba hozzam az intézkedő rendőrt és továbbengedjen. De ennek még utána nézek, mert asszem hanganyagot lehet felvenni, képet csak úgy, ha esetleges bírósági ügyeket leszámítva az intézkedő rendőr személyiségi jogai nem sérülnek.

A képi felvételt is fel lehet használni, de akkor ezek szerint büntetőfeljelentést kell tennem, zaklatásért becsületsértésért ilyesmi???? Esetleg a hivatkozott jogszabály URL-ét vagy címét be tudnád másolni, pld 2001/85 törvény xy par. a rendőrök intézkedéséről stb.?

2010. júl. 30. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!