Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A nyakratérdelés, ha nem...

A nyakratérdelés, ha nem hosszú percekig tart, akkor beletartozik a hatóság eljárásrendjébe? Úgy tudom, hogy a TEK-nél pedig a fejretérdelést alkalmazzák.

Figyelt kérdés

2020. jún. 7. 22:15
 1/10 árokpart ***** válasza:
100%
Nálunk sokkal nyugodtabb és kultúráltabb a rendőrség, sőt még európai viszonylatban is nemhogy az USA-hoz hasonlítva.
2020. jún. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mond majd ki az esküdtszék, mert 8,5 percig térdelni valakinek a nyakán tényleg indokolatlannak tűnhet, a rasszista indíték viszont nekem furcsának tűnik, mert a 4 intézkedő rendőrből csak 2 fehér.
2020. jún. 7. 22:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezt a rasszista szöveget. Ezen a földön minden fehér aki nem hagyja , hogy az etnikumok azt csinálják amit akarnak azok rasszisták.
2020. jún. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sajnálom, hogy ez történt, de biztos vagyok benne, hogy az a rendőr nem akarta megölni az elfogott személyt...ez olyan, mint az orvosi műhiba☹️

Egyébként magyar gyakorlat szerint általában lapockák közé, a nyakszirt alsó részére szoktak térdelni ilyen és esetben.

2020. jún. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4


Nagyjából így térdelt rá a rendőr. Általános gyakorlat volt az ellenszegülő bűnözőkkel szemben, amit most betiltottak.

Nem tartom valószínűnek, hogy ebbe halt bele. Inkább fentanyl túladagolásba.


Ezzel együtt a rendőrök aligha ússzak meg egy "ejnye, bejnyével". És Trump se...

2020. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5# annyit pontosítsunk, csak a biztonság kedvéért hogy nem oldalról térdelünk a nyaki erekre...az bajt okozhat, de egyetértek.
2020. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kivetette magát a járőrkocsiból, majd levetette magát a földre.

Egyesek állították, hogy "pontosan hallották", hogy már hajlandó lett volna visszaszálni.

Hát nem. A rendőr felszóllítására annyit modott, hogy "I can't" (nem tudok).

2020. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a vád gondatlanságból elkövetett emberölés. Szerintem sok függ attól is, hogy kik az esküdtek, és attól, hogy melyik rasszhoz tartoznak..
2020. jún. 8. 09:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Az nem nyakra, hanem fejre térdelés.
2020. jún. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó! Te most melyik hozzászólásra reagáltál?
2020. jún. 8. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!