Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha tanúnak idéznek, akkor...

Ha tanúnak idéznek, akkor most ez azt jelenti hogy engem most valaki feljelentett?

Figyelt kérdés
Vagy valaki megemlített (beírt) tanúnak egy olyan ügyben, amiről fogalmam sincsen? Nem tudok semmit, a papír szerint rongálásos ügyben kell bemennem tanúként, de fogalmam sincs miről van szó. Általában tanúkból lesz a gyanúsított, lehet pancsert akarnak belőlem fogni? Nem követtem el és nem láttam semmit.

2019. máj. 19. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Feltehetően valaki bejelentett tanúnak valamilyen ügyben, de téged nem informált erről. Aztán, hogy téged a bíróság behívott tanúnak, az a bíróság belátása szerint történt. Semmi félnivalód nincs.
2019. máj. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Őt nem a bíróság hívta be, hanem a rendőrség...


Nincs mit tenni. Be kell menned. Ha nem mész be akkor bevezetned és a költségeket te fizeted. Majd elmondod bent, hogy nem tudsz semmit, azt se tudod miről van szó. Aztán ennyi lesz az egész.

2019. máj. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat.
2019. máj. 19. 11:25
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Van olyan,hogy tanúbol gyanusított. Be kell menni, és ott elmondják , hogy milyen ügyben kifolyólag hallgatnak ki tanúként. Gondolom papír alakú idézést kaptál.

Az ügyszám ,hogy kezdődik? A / jel előtti öt jegyű szám mi?

Valamint ulosjára, "b.ü." vagy "sz.e." van feltűntetve. Ezt azért kérdezem,bogy bűncselekmény vagy szabálysértési az ügy.

2019. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na akkor mondom mint hozzáértő. Senki nem említett meg. Egyszerűen csak eljutott a nyomozás egy olyan részre hogy tanúként a vallomásod releváns információkat tartalmazhat. Ennyi. Nincs mitől félned.

Levikének, azaz a 4.es válaszolónak ne higyj mert köze nincs a büntetőeljáráshoz.

2019. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: Tulajdon elleni szándékos rongálás, azaz szabálysértés.



Utolsó: Nem volt semmilyen ügyem, ne írj hülyeségeket.

2019. máj. 19. 17:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs közöm a büntetőeljáráshoz, nem vagyok jogász sem,de mégis volt közöm büntetőeljáráshoz,az alábbiak szerint. Tanúként idézett emgem is a rendőrség tavaly,mert ellopott valaki valakitől pénzt. Mivel bizonyíték nem volt a kezükben,tanúként idéztek,és egy egész másfél órán át rám akarta húzni a dogot a nyomozósrác, olyan sablonszövegekkel,hogy lefényképezett a sértett,hogy veszem el a pénzt, meg ha nem én követtem volna el a dolgot nem űlnék most ott,szóval nem igaz beszédekkel próbáltak beforgatni,a végén azt mondta,hogy tanúként hallgat ki. Kihallgatott tanúként és amikor mondtam,hogy miért akarták rámfogni,közölte a nyomozó,hogy "dehát nem is ön követte el" . Na érted ezt? Egy hét mulva a plázában szembetelálkoztam az egyik üzletben vele, csak nézett, én meg csak rámosolyogtam, na mindegy. Ez tavaly volt azóta semmi azon ügyben. Nem tudom,hogy meg lett e a tettes.


Februárban szintén lopás miatt jelentettek fel, beidéztek tanúként, ez egy másik ügy, de egész véletlen ugyan ahhoz a nyomozóhoz került az ügy. Ekkor ügyvéddel mentem, és valahogy a beforgató beszélgetés elmaradt, csak egyből a jegyzőkönyves kihallgatást kezdte el,kész is voltunk 35 perc alatt.


Szóval ezek miatt azt javaslom,hogy menj ügyvéddel,ha gondolod de anélkül is mehetsz. Nem tudom,hogy milyen ügy tényleg tanúként vagy idézve és tanúként akarnak kihallgatni vagy rád akarják húzni a dolgot.


De, ha te lennél az aki tényleg elkövette, és van bizonyíték,akkor gyanusítottként idéznének.

2019. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Huh utolsó köszi a hasznos válaszokat. Természetesen nem követtem el semmit sem, és résen leszek, mert azt mondom majd hogy nem láttam semmit stb.
2019. máj. 19. 20:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Résen is legyél,de ne csak mondd,mert amikor ott van az ember a rendőrségen,akkor sokan feszültek ledznek. Ha valakit be akarnak forgatni, gyakran csinálják azt, hogy megváratják bizonytalan ideig ,hogy még feszült legyen. A feszült ember nehezebben gondolkodik,könnyebb összezavarni,aztán hirtelen barátságos lesz az emberrel,aki megnyugszik,lévén huhh,jó helyre jöttem (gondolja). Elkezd beszélni és mikor nyugodtabban mindent szépen inkább elmondottjól sztorizott a tanú,ezután jönnek a keresztkérdések amire nehéz egy-két szóval válaszolni. Ne ébresszen benned rokonszenvet a nyomozó viselkedése,ő nem a barátod,egyetlen célja a sikeres felderítés.


Hiába mondja más pl itt gyk-on is,hogy ez nem így működik,mert pedig így működik.

2019. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy így van, voltam már ilyen helyzetben akkor is tanúnak idéztek. Csak hamar kijátszottam az egészet, hála a jó isten hogy ha megyek ilyen helyre helyén kezelem a dolgokat (nem fosok) be. Úgyhogy majd leírom miért idéztek be, de magyarul nem is érdekel.
2019. máj. 20. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!