Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök miért viselkednek...

A rendőrök miért viselkednek az emberekkel sokkal merevebben mint régen?

Figyelt kérdés

Ti is tapasztaltátok? Manapság egészen bagatell dolgok esetén is úgy néz rád a rendőr, mintha minimum sorozatgyilkos lennél.

Ezelőtt 15-20 évvel, ha megállított a rendőr, mert mondjuk 65-el mentem az 50-es táblánál, OK megbüntetett, de emberi hangnemben lehetett vele beszélni. Ha én normálisan álltam hozzá, akkor ő is hozzám. Olykor még viccelődött is, ha épp jó napja volt (persze ezt nem várja el senki).

Mostanában viszont olyan katonás, merev lett a rendőrök hozzáállása mindenhez/mindenkihez, nem tudom jobban megfogalmazni.

Egy ismerősöm ismerőse rendőr, őt is kérdeztem erről, de csak annyit mondott, hogy neki személy szerint elege van az emberekből, annyi hülye van.



2020. júl. 23. 16:46
 1/10 A kérdező kommentje:

A hírekben is elég sok ilyen esetről hallani. Például ott volt az a két etikus hacker srác, akit "lekapcsoltak" a BKV meg a Telekom ügyekben. Ők is elmondták, hogy a rendőrség hajnalban csöngetett be hozzájuk, nem válaszoltak a kérdéseikre és végig rendkívül ellenségesen viselkedtek velük.

Vagy ott vannak az internetes kommentelők, akiket feljelentenek, mert megsértettek valakit egy hozzászólásukkal. Ha én rendőr lennék, persze eljárnék a hivatalos eljárásrend szerint, de azért próbálnék megértő is lenni, hogy "ne haragudjon, én sem értek vele egyet, de tudja ez a szabály" vagy valami ilyesmi. Azért mégsem bankot raboltak ki vagy mi.

2020. júl. 23. 17:05
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Hát nem egy presztízs munka, szar a fizetés és az okosabbja nyílván nem ott köt ki. Tehát alapból tuskók és még mérgesek is a szar körülmények miatt, nyílván valakin le fogják vezetni.
2020. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy pont azért fruszráltak, mert politikai célokra használja őket a hatalom.

Mint pl. amikor a Clark Ádám téren a dudálós tüntetésnél bírságoltak.

Nyilván az intézkedésnek köze nem volt ahhoz, hogy megsértették a KRESZ-t (indokolatlan dudálás), sem ahhoz, hogy megsértették a kijárási korlátozást (amúgy sem másokkal együtt voltak, hanem mindenki a saját autójában).

Teljesen egyértelmű, hogy parancsnokaik politikai ukázra állították őket oda, és az volt az elvárás, hogy büntessék meg maximális mértékben a tüntetőket.


"Ha én rendőr lennék, persze eljárnék a hivatalos eljárásrend szerint, de azért próbálnék megértő is lenni, hogy "ne haragudjon, én sem értek vele egyet, de tudja ez a szabály" vagy valami ilyesmi."


Ilyet nem mer mondani, mert mi van, ha te egy interjúban, vagy FB-oldaladon közzéteszed, hogy ezt mondta. A parancsnokai úgy fenéken billentik, hogy arról koldul. És nem, nem úgy működik, hogy letagadja és mivel nem bizonyítható, semmit nem kap érte.

Meg vannak ők is félemlítve, hogy ha nem tartják a vonalat, akkor balhé lesz. Kb. mintha a '70-es években volnánk.

2020. júl. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Laikus ember nyilván csak addig jut el mint a kérdező meg az első kommentelő. Javasolnám, hogy amihez nem értetek ne szóljatok hozzá.
2020. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Én ellenkezőleg látom. Ahányszor volt igazoltatásom vagy megállítottak gyorshajtásért, mindig jófejek voltak, próbáltak viccelni, ezzel is tudatták hogy nem a világvége egy 30ezres csekk.
2020. júl. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 árokpart ***** válasza:
100%
Velünk mindig nagyon rendesek voltak. Viszont az is igaz, hogy a 90-es években sokkal lazábbak voltak de vajon mi lehet ennek az oka? Ha megnézzük a 90-es évek elején-közepén egy akkori kékfény vagy kriminális című műsor adását ott még a nyomozók is milyen lazán nyilatkoztak.
2020. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 árokpart ***** válasza:
100%
4-es Akkor mondd el nekünk legalábbis amennyire szabad és ami természetesen nem titok. Miért lett más a rendőrség most mint pl. a 90-es években. Vagy pl. az osztrák rendőrség is hasonlóan jár el?
2020. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#3: Én is azt sejtem, hogy a feletteseik szorosabban fogják a rendőröket most mint régen, mivel őket is szorosabban ellenőrzik még fentebbről. Több a megróvás, lefokozás vagy kirúgás akár piti dolgokért is. Ez látszik más szakmákban is. És ahogy írod, most már szinte minden kikerül facebookra. Közben a fizetés sem lett sokkal több.

Amerikában sem jobb a helyzet, sőt. Csak más okokból. Nemrég olvastam erről. Ott elsősorban a perek miatt, mert ravasz ügyvédek a legkisebb eljárásrendbeli hibát is kihasználják és a végén az egyszerű közrendőrön csattan az ostor. Emiatt egyre vaskosabb a hivatalos protokoll, amit egyre jobban igyekeznek be is tartani, főleg a nagyvárosokban. Ez az, amit a lakosság úgy érzékel, hogy egyre millitánsabb a rendőrség. Emellett az erőszakos bűncselekmények száma is növekszik, szóval félnek is a rendőrök. A mai helyzetben már nem tűrnének meg Los Angelesben egy önfejű Columbo hadnagyot.

2020. júl. 23. 23:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ügyészasszony, aki csak az irodában űl meg tárgyalásokra járkál ért is hozzá, hogy mit csinálnak a járőrök kint az utcán. Hadd szoljanak hozzá.
2020. júl. 24. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A 90-es években sokkal jobban fizetett,becsült szakma volt.Több kedvezmény,szolgálati nyugdíj, járt a rendőröknek.2011-be minden eltörölve.
2020. júl. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!