Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha jár a rendőrségi jegyzőköny...

Ha jár a rendőrségi jegyzőkönyv, miért nem szívesen adnak?

Figyelt kérdés

Ha valaki tanúként vagy gyanusítottként van kihallgatáson a rendőrségen, a jegyzőkönyvből kérhet másolatot. Előbbi 100 forint oldalanként, utóbbi mármint gyanusítottként ingyenes.


Ag oké, hogy nem szokták mondani, hogy visz egy példányt a jegyzőkönyvből, főleg tanunak nem szokták mondani, viszont, ha kér az ügyfél az előbb leírtak szerint adni kell.


Tanúnak is jár, ha ad illetékbélyeget, 100 ft/oldal illeték.


A gyakorlatban viszont azt hallottam, hogy ha az érintetg kér másolatot a kihallgatási jegyzőkönyvből a nyomozó nem szívesen ad, de muszáj az elöbb leírtak alapján.


Mi az ami miatt nem szívesen akarnak adni, nem szívesen adnak másolatot?


Tanúként egyszer kértem másolatot, volt hogy sóhsjtott a nyomozó és mondta, hogy ad ingyen, nem kell bélyeg. Viszont volt olyan tanukihallgatás, ahol nem volt bélyeg nálam, másnap mentem vissza illetékkel, adott a nyomozó, de kicsit durcás hangú volt, mondta, hogy " muszáj az amúgy magának?" Feltem -Igen.-



2020. okt. 9. 18:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát, ha az érintett kér, akkor muszáj adni, de van, hogy nem szívesen adnak. Miért? Hallottam is, meg nekem is úgy kérdezte, hogy minek.
2020. okt. 9. 18:14
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Azért, Levike, mert téged nem szeretnek a rendőrségen. Mondjuk ez nem a rendőrség hibája: senkit sem fogadnak szívesen ott, ahol rendszeresen kötekedni szokott.
2020. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mit értesz te kötekedés alatt?

Miért kötekednék én egy hivatalos fegyveres àllami szerv tagjával?

2020. okt. 9. 19:33
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi is azt kérdezzük levike mindig miért csinálod. A válasz az hogy mert egy fogyatékos vagy.
2020. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ügyészasszony viszont tudhatná, hogy a "hogy" szó elé vesszót "," írunk.


Nem vagyok fogyatékos.

2020. okt. 9. 23:35
 6/8 A kérdező kommentje:
*vesszőt
2020. okt. 9. 23:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a f***t nem vagy te fogyatékos. Normális emberek közelében nem szokott rendszeresen úgy pénz eltűnni úgy, hogy fogalmuk sincs róla, mi történt, csak véletlenül éppen arra sétáltak. De valahogy nálad mindig ez a helyzet: te csak úgy éppen ott voltál, nézegetted a plafont meg az automatából akartál kávét inni, aztán hol egy lopás kellős közepén találtad magadat, hol készenléti rendőrök tessékeltek ki az épületből, esetleg magától felhasadt néhány sátor bejárata, de fogalmad sincs róla, mi történhetett, meg különben sem voltál ott, a kamerába is az ikertestvéred vigyorgott bele, mer' hogy nem te vótál, az biztos.
2020. okt. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Levike gondolkozz el.Mi ertelme van annak hogy te itt napi 200 kerdeseddel eljuss a konkret semmihez.Mind tudjuk,hogy benne voltal mindenbe es lattunk mindent.A debreceni jaror onna tudja h te kivagy mert megnezte a rendorsegi adatbazisba.Es igen fogyatekos vagy.Mihatályal fordulj pszhiológushoz es orvoshoz is.
2020. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!