Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miben másabb a 2 éves rendőr...

Miben másabb a 2 éves rendőr képzés a 10 hónaposnál?

Figyelt kérdés

Az érdekelne pontosan, hogy az időtartamon kivül miben különböznek? A 10 hónapos után mennyivel lesz másabb a végzettségem és mennyivel keresek kevesebbet? Ha minden jól megy jövőre diplomázok, de midnig is érdekelt a rendőrség, viszont 22 leszek mire jelentkezek és a 2 éves végén ugye már 24 évesen jutok ki járőrként, szóval lehetőleg inkább a 10 hónaposra mennék, de ha a 2 évessel többre megyek akkor az lesz.

Lehetőleg kiméljenek a ne menj rendőrnek kommentek. Tudom, hogy hülye vagyok ha a diploma után inkább szivatom magam, de ez érdekel.



2020. okt. 30. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
AZ a 10 hónapos az valami rendőr segéd vagy valami ilyesmi tehát az fizuban meg minden másban lejjebb van mint a sima rendőr. Valami olyasmit magyarázott egyik haverom aki rendőr ( ha ez az amit ő mondott),hogy ez valami járőr segéd vagy mi az isten képzés és kb olyan leszel mint a segédmunkás a kőműves mellett.
2020. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom ez a 10 hónapos képzés csak olyan, hogy max járőrözésre vagy forgalomirányításra teszi alkalmassá, de például helyszínelni vagy bírságolni meg ilyeneket nem tudnak.
2020. okt. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2020. okt. 31. 08:19
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Diplomával rendőrtiszthelyettes képzőbe iratkoznál? Nem olyan régen 10 hónapos képzésben másoddiplomát lehetett szerezni és hadnagyi kinevezést.
2020. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erről sajnos semmit nem találtam. A honvédségnél tudom, hogy van hasonló, de ahhoz olyan diploma kell. Én mezőgazdasági mérnök leszek ha végzek, az meg ugye semmit nem ér a rendvédelemben.
2020. okt. 31. 08:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor úgy tűnik, az RTF megszüntetésével ezt is megszüntették. Amit viszont a tiszthelyetteseknél ma újra alkalmaznak, ez a 10 hónapos (vagy hat?), ez csak kisegítő, vagyis önálló intézkedésre és lőfegyver használatára nem jogosít. Azt hiszem csapaterőben használják őket, ellenszegülő tömegek leverésére, mint például fékevesztett focidrukkerek ellen.
2020. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Régebben tényleg volt olyan, hogy mondjuk Agrármérnökként elmentél rendőrnek aztán átképeztek tisztnek de most már ilyen nincsen
2020. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

No fene! Utánanéztem (6-os vagyok) ismét gyorstalpalóval képeznek ki "önálló intézkedésre jogosult" járőrtársakat(?) - legyen ez bármi is.

2 hónapban munkaviszony, majd próbaidős hivatásos állományban rendőr a tanfolyam idejére, sikeres vizsga után (nem tudom milyen rendfokozatban) a rendőrségi közalkalmazottak és a rendőrkutyák között elfoglalt helyzettel, alkalmazzák őket közrendvédelmi, közlekedésrendészeti, határrendészeti szakterületeken, ahol két éves rendészeti szakközepet végzett őrmesterek, törzsőrmesterek főtörzsőrmesterek és zászlósok teljesítenek szolgálatot.


Szerintem a keleti határra vezénylik őket, és a bevetési egységek csapaterőinél.

2020. okt. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Szóval, a kereset biztosan kevesebb a 10 hónapi tanfolyamos rendőröknek, de nem ez a legrosszabb, hanem az alá-fölérendeltségi viszonyukban nem lesznek egyenlők egy frissen végzett őrmesterrel, de egy kiképzett rendőrkutyának is több a respektje.

De, aki jól tűri a szívatást, az vállalkozhat ilyen beosztásra.

2020. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az eddigiek alapján szerintem maradok a 2 éves képzésnél. Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 31. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!