Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Majdnem 2 héttel a kijárási...

Majdnem 2 héttel a kijárási "tilalom" bevezetése után mik a gyakorlati tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen esetben nézik el a közterületen való tartózkodást, milyen esetben repült a büntetés, stb. A törvény szövegét hagyjuk, a gyakorlati megvalósítás érdekel.


Én péntek éjjel voltam a telken elzárni a kerti csapot (mert ha befagy az nem túl jó), hazafele jött velem szembe rendőr, de nem érdekeltem. Egyszer megkérdeztem egy járőrt, Ő azt mondta, hogy igazából ha nyomós okom van arra, hogy kint legyek akkor nincs baj. Más mit tapasztalt?



2020. nov. 23. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szombaton külföldre utaztam éjszaka, vonattal. Itthon semmi nem volt. A határ másik oldalán már instant igazoltattak.
2020. nov. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt a gyakorin írta valaki (budapesti), hogy 17.00-kor végzett a munkahelyén, el kellett mennie a nagymamájához bevásárolni Mátyásföldre, onnan haza Gazdagrétre. 20.09-kor szállt le a buszról, a rendőrök elkapták és megbírságolták.
2020. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Goldmund: nem inkább bunkó közteresek voltak? Amúgy hülye volt, hogy elfogadta, mivel saját akaratán kívül nem ért haza.
2020. nov. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ő rendőrökről írt. Itt a link:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1080..


A 6. válaszról van szó.

Szerintem, ha nem tudott munkahelyi igazolást mutatni, vagy valami gyógyszert, orvosi papírt, hogy rosszullét, betegség miatt muszáj volt kimozdulnia, akkor védhetetlen a dolog.


Az más kérdés, hogy nagyon buta dolognak tartom, hogy 20.09-kor, pont a buszról a lakótelepre hazaigyekvő, buszról leszálló embereket vegzálják.

2020. nov. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4: eredményt úgy lehet fölmutatni, 20 óra után, de még 21 óra előtt ellenőrzöd a buszról-villamosról leszállókat.
2020. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezett gyakorlati tapasztalatokat lehetett tudni már akkor, amikor itthon bevezették. Az ötlete(lés)t ugyanis Ausztriából másolták a szokásos két hét fáziskéséssel. Ott pont addigra, amikor nálunk bevezették, kiderült, hogy semmit nem ért, túl is léptek rajta.

De magyar ember csak majmolni tud...


Már mégis, picike józan ésszel, ki gondolta, hogy ha az emberek máskor egész estére elhúzódó tevékenységei besűrűsödnek rövidebb idősávba, azzal a járványhelyzet javulna?!

Pl. este 7-9 közt tök jól el lehetett menni bevásárolni, már lecsengett a nagyobb tömeg. Most 7 előtt tolonganak a tömegek. Marha jó!

Vagy pl. amikor hétvégén ellátom idős szüleimet, akik vidéken élnek, és rajtam kívül nincs senkijük (és szomszédot, ismerőst megkérni erre-arra elég kényelmetlen nekik), ált. szombat hajnalban el szoktam indulni a vonathoz, hogy este vissza tudjak jönni. Hajnalban még üres a vonat is, minimális az esély, hogy onnan vigyem nekik haza a covidot. Most (büntetést kerülendő) ha később indulok és korábban érkezem, fele idő se marad dolgokat elintézni, bevásárolni.

Sejtem, hogy talán arra gondolt a jogalkotó (tanácsadója), hogy így mindenkinek marad ideje kipihenni magát, ami erősíti az immunrendszert. Na nem nálunk, hanem germán területen, ahonnan hozzánk is átcsorgott a fene nagy ötlet. Nálunk ebből már csak az maradt felszínen, hogy mivel lehet megint csak hatalom alá rendelni a plebejusokat. A tipikus kommunista beidegződés még működik...

2020. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Ha az éttermektől kezdve, az élelmiszerüzleteken át, valamennyi boltnak 19 óra után zárva kell lenni (kivéve benzinkút), akkor hová bírnának tömegesen mászkálni az emberek? Így viszont lehet büntetni a tömegközlekedési járművekről 20 óra után leszállókat.
2020. nov. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!