Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Dolgozhat még biztonsági...

Dolgozhat még biztonsági őrként az az ember, akit nagy vagyoni hátrányt okozó csalás bűntettével gyanúsítottak meg?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm előtte biztonsági őrként, majd egykoron egy cégnél dolgozott. Munkája során valamiért meggyanúsították nagy vagyoni hátrányt okozó csalás bűntettéért. Meg is vádloták. Ha a bíróság teszemazt elítéli x börtönre y évre felfüggesztve, akkor ha lejár, 9 évig még nem, de dolgozhat biztonsági őrként? Mert innen kirúgták, most taxizik azt mondta, mert mást nem tud csinálni. Tervben van, hogy valaha megint biztonsági szeretne lenni, mert egyszer minden elévűl, mert utas nincs a taxis munkakörében.


Azért kérdezem, mert ez engem is érdekel.



2020. nov. 27. 13:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint, ha a felfüggesztett letelik, azt követően 9 évig még nem, de 9 év után dolgozhat-e biztonsági őrként?
2020. nov. 27. 13:42
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha CSAK meggyanusították, akkor semmilyen következménye sincs rá nézve a dolognak.

Ha tényleg elkövette, amiröl szó van, akkor nem igazán alkalmazza senki.

2020. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Még politikus is lehet.
2020. nov. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shai-Hulud ***** válasza:

@3:

Sőt, politikus az lehet, ahhoz csak az kell, hogy a fél kocsma rá szavazzon.

Biztonsági őr nem, mert ahhoz tiszta erkölcsi bizonyítvány kell.

2020. nov. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt se felejtsük el, hogy Ő ugyan büntetlen előéletű, de hatalmas ösdzegű a kár. Vezető helyettesként dolgozott ott.


Én 5x voltam büntetve, de az piti értékű kár volt.


Jelenleg rablás bűntett és lopás vétség miatt van ellenem vád, valamint ahol lakom abban a városban meg dolog elleni erőszakkal szabálysértési értékhatár felső határát meg nem haladó lopás bűntett miatt.


Nagy szó viszont, hogy amikkel vádolnak, és amivel gyanusitanak, azokat egyiket sem követtem el.

2020. nov. 27. 18:58
 6/6 anonim ***** válasza:

2005. évi CXXXIII. törvény

a személy- és vagyonvédelmi, valamint a magánnyomozói tevékenység szabályairól


6. § ...(3) Az e törvény hatálya alá tartozó tevékenységet nem végezhet:

...

b) akit

...

bb) *Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) szerinti ... csalás (Btk. 373. §)... alapján...

..

elítéltek, és a (4) bekezdésben meghatározott időtartam még nem telt el;

c) aki kétévi vagy ennél hosszabb tartamú szabadságvesztéssel fenyegetett szándékos bűncselekmény miatt büntetőeljárás hatálya alatt áll.

4) E törvény hatálya alá tartozó tevékenységet nem végezhet, akivel szemben a (3) bekezdés b) pontjában meghatározott

a) szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztést szabtak ki,

aa) öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított öt évig,

ab) ötévi vagy azt meghaladó szabadságvesztés esetén a mentesítés beálltától számított nyolc évig,

b) szándékos bűncselekmény miatt végrehajtásában felfüggesztett szabadságvesztést szabtak ki, a mentesítés beálltától számított három évig.


[link]

2020. nov. 28. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!