Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magánvádas eljárásban, ha 30...

Magánvádas eljárásban, ha 30 napja van feljelentést tenni és nem teszi meg, megszűnik az eljárás?

Figyelt kérdés
2020. dec. 7. 18:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azért a megbeszéléssel óvatosan, hogy nehogy zaklatás legyen az is. De igaza van. A második linken szó van a közvetítői eljárásról, az releváns lehet.
2020. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mind a kettő miatt feljelentett! Nem tudok semmit, csak azt, hogy a bíróságon van az ügy, 30 napja van magánindítvánnyal élni rágalmazás miatt... Zaklatást lehet megszüntették már, rendőr azt mondta....


Beszéltem már vele telefonon, azt mondta, ő is azt szeretné, örül, hogy kerestem.

2020. dec. 8. 21:40
 13/18 A kérdező kommentje:
Nekem is bűzlik, hazudoznak össze-vissza nekem. 2 hete megjelentek házkutatási paranccsal. Egyetlen egyszer voltam tanú kihallgatáson, a többiről folyamatosan érdeklődöm telefon...
2020. dec. 8. 21:41
 14/18 A kérdező kommentje:
Akkor most a zaklatás meg a rágalmazás 2 külön ügy? Mert a rendőr azt mondta, a zaklatást megszüntették...
2020. dec. 8. 21:44
 15/18 A kérdező kommentje:

Egyébként azt sem tudom, mit mondjak neki, nehogy rögzítse...


Nekem amúgy senki nem mondta, hogy ez 2 külön ügy. Telefonon érdeklődöm hetente, az egyik rendőr azt mondta, "nem hivatalosan elbeszélget a fickóval", mondom ilyen nem létezik.... De hazudoznak össze-vissza, a telefonom le van foglalva.....

2020. dec. 8. 21:58
 16/18 A kérdező kommentje:
Ja és hazudoznak össze-vissza, egyik ezt mond, másik azt.... Tényleg kellett volna egy ügyvéd, aki legalább elmagyarázza, mi van....
2020. dec. 8. 21:59
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha tényleg megszüntették a nyomozást, akkor valószínűleg nem bűncselekmény, nem állapítható meg hogy ki volt, nem közvádra üldözendő, stb. ilyenek lehetnek. A másik lehetőség az lenne, hogy az ügyész vádat emel. A sértett ebben az esetben vagy pótmagánvádas eljárást indíthat, ha szerinte mégis bűncselekmény, vagy magánvádasat, ha azért zárták le a nyomozást, mert magánvádas. A rágalmazásnál viszont alapból a sértett képviseli a vádat, az magánvádas. Neki kell bizonyítania mindent.


Be. 371. § (3) Ha a feljelentést azért utasították el, vagy az eljárást azért szüntették meg, mert a cselekmény nem közvádra üldözendő bűncselekmény, a határozatában az (1) bekezdésben foglaltakon túl az ügyészség arról is tájékoztatja a sértettet, hogy a pótmagánvádlóként történő fellépés helyett a magánvádra üldözendő bűncselekmény miatt a vádat magánvádlóként képviselheti.

2020. dec. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, újra rákérdeztem és azt mondták, január 4-ig áll az ügy, hogy él-e a magánindítvánnyal...
2020. dec. 9. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!