Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A sátor kárát is lefoglalnák...

A sátor kárát is lefoglalnák a gyanúsítottol vagy csak a lopott pénzt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy ha én nyáron elmegyek egy rendezvényre és éjjel sátorba alszok, este azonban pl. rendezvény lenne és elmennék a színpadhoz, ezalatt valaki a sátramat kivágná és elvinné a pénzem.


Amikor visszamennék a sátorhoz, akkor látnám a bajt és feljelentést tennék, majd a gyanúsítottat megneveznék és ezt követően kutatást tartanának nála.


Ha találnának nála annyi pénzt, amit tőlem ellopott, akkor azt lefoglalás révén lefoglalnák tőle és gondolom majd ítélet után, ha bűnösnek mondanák ki, akkor nekem kiadmák a pénzt.


Azonban a nyomozás során a sátorba tett károm nyugtával benyujtanám a rendőrségre, hogy nekem még ennyi meg ennyi károm keletkezett, ezt is térítse meg a gyanúsított.


Az érdekelne engem, hogy a sátor árát nem foglalnák le a gyanúsítottól csak a lopott pénzt, vagy a sátorba tett kárt is?


Esetleg a sátorkárt azt külön polgári igényként kezdeményezhetném?



2020. dec. 13. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Polgári pert indíthatsz.Bár kétlem,hogy valaha is fizetnének kártérítést.
2020. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Minek vágtad ki a sátrat amikor ott a cipzár? Meg minek lopsz nem kéne ennyit görcsölnöd 🙂
2020. dec. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Levike, magyarán mondva arra vagy kíváncsi hogy mennyit fogsz kapni azért az ügyért? Sokat. Rongálás, lopás meg akár még garázdaságnak is mivel lényegében tömegrendezvényen követted el.

Nyugi, a többi ügyeiddel együtt már letöltendő lesz.

2020. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen Levike, a sátrat is ki kell fizetned majd.
2020. dec. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Igen levike. Kár itt metaforákban beszélned. Multkor lebuktattad magad hogy mikor ügyvédet fogadtál másokkal ellentétben nem tagadtad le mit csináltál. Ergo beismerted hogy azt is te csináltad.

Szép mondhatom.

2020. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Mivan levike, most nem vagy “ügyvédsrác”?

Szánalmas

2020. dec. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy ja, ha van a sátoron cipzár minek vágtad ki Levike?😂😂😂😂
2020. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ma 15.55!


A vallomástétel meg lett tagadva. Nem lett elismerve semmi az ügyben. Sőt panasz volt, hogy nem lett elkövetve a bűncselekmény. Jegyzőkönyv tartalmazza.

Mi is itt a lebuktatás? Nem értem mit beszélsz...

2020. dec. 13. 16:15
 9/11 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__10844682..


Egészen pontosan itt ismerted el.

A jegyzőkönyved meg senkit nem érdekel.

2020. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja ez egy tegnapi kérdés.


1. Mit ismertdm el? Őszinte voltam csak ennyit írok.

2. Nem az a mérvadó, hogy a gyakorin mi hangzik el, hanem a jegyzőkönyvben mi van.


3. Ha én itt egy olyat mondanák, hogy "Én követtem el", szerinted ott ez bizonyíték lenne? Hát nem. És sose tudni ki olvassa a gyakorit.

2020. dec. 13. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!