Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha kijárási tilalom ideje...

Ha kijárási tilalom ideje alatt meglátna a rendőr, de befutok előlük a házba, kihívhatnak kérdőre vonni mit kerestem kint?

Figyelt kérdés
Esetleg valakivel megtörtént?

2021. jan. 6. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

39. § (1) A rendőr magánlakásba bebocsátás vagy hatósági határozat nélkül nem léphet be, illetve nem hatolhat be, kivéve


segélyhívás esetén vagy öngyilkosság megakadályozása céljából;

b)bűncselekmény elkövetésének megakadályozása, megszakítása vagy büntetőeljárás terheltjének elfogása és előállítása céljából;


közveszély, továbbá az életet vagy testi épséget fenyegető közvetlen veszély elhárítása, illetőleg az ilyen veszélyben lévők kimentése érdekében;

rendkívüli vagy tisztázatlan okból bekövetkezett halálesettel kapcsolatos intézkedés megtételére;

e)végrehajtási eljárás lefolytatása, illetve az építmények tervezésével és kivitelezésével kapcsolatos egyes viták rendezésében közreműködő szervezetről szóló törvényben meghatározott szakértői vizsgálat biztonságos és eredményes végrehajtásának biztosítása céljából, ha az abban való közreműködés - jogszabály alapján - a rendőrség számára kötelező;

f)az elővezetés végrehajtása érdekében;

g)a büntetőeljárásról szóló törvényben meghatározott, a terhelt mozgását nyomon követő technikai eszköz telepítése, ellenőrzése, karbantartása, valamint eltávolítása céljából;


a szabálysértést felszólítás ellenére folytató személy előállítása céljából;

személy- és létesítménybiztosítási intézkedés [46. § (1) bekezdés c) pont] végrehajtására;

ha ez előállítás a törvényben meghatározott egyéb okból szükséges;

k)a Bv. tv.-ben meghatározott, az elítélt mozgását nyomon követő elektronikus távfelügyeleti eszköz telepítése, ellenőrzése, karbantartása, valamint eltávolítása céljából.

(2) A végrehajtási eljárásban a rendőr kirendelésének törvényességéért a végrehajtást elrendelő szerv vezetője a felelős.

(3) A birtokos távollétében történt behatolást követően - a végrehajtási eljárásban való közreműködés kivételével - a rendőrség köteles a birtokost tájékoztatni, és a vagyonvédelem érdekében szükséges intézkedést megtenni.

(4) A magánlakásban való tartózkodás csak a feladat végrehajtásához szükséges ideig tarthat.

40. § A rendőr a feladata ellátása során - jogszabály eltérő rendelkezése hiányában - beléphet a magánlakásnak nem minősülő egyéb helyre, és ott az intézmény rendjének lehetőség szerinti tiszteletben tartásával intézkedhet.


Szóval igen, utánad mehet és előállíttathat.

2021. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Velem megtörtént, utánam kiabáltak, hogy "hééj"

Mondom "héj", majd hirtelen futásnak eredtem.

A rendőrök elkezdtek futni utánam, én berohantam a mélygarázsomba de a fakabátok elkezdték verni az ajtót és azt hajtogatták, hogy be fognak törni.


Gondolkodtam mi tévő legyek, majd eszembe jutott, hogyha eszeveszetten elkezdek köhögni akkor megijednek és elmennek. Így is történt, köhögtem kettőt-hármat fuldoklóan teli torokból, a következő pillanatban már nyomuk is veszett :DD

2021. jan. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Mivel bcs-t követsz el, ezért tudtommal bemehetnek.
2021. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

A 8 után kijárkálás csak szabálysértés, nem?

Bűncselekménynek kicsit durva lenne.

2021. jan. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kiröhögnénk ha elkezdenél futni.

Pont nem érdekel.

2021. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szabs.
2021. febr. 22. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
es egy 10 emeletes panelnak honnan fogjak tudni hogy hova csengessenek be ? nem fogjak valoszinuleg egyesevel vegigprobalni.
2021. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Én futottam már el előlük, még novemberben. Két járőr volt, egy ideig követtek aztán feladták. (korábban versenyszerűen futottam)
2021. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kretens ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés.Én elképzeltem egy szituációt.Mi van akkor ha van rajtam maszk és azt leveszik rólam és azt mondják hogy nem volt rajtam maszk.Szemtanú nincs és bevisznek.Hogyan bizonyitod be az igazadat?Érdekes ugye?Még egy régebbi eset 2006-ból.Én azt tanácsoltam egy barátomnak aki rosszkor volt rossz helyen okt 23-án hogy mivel megvádolták kődobálásért mondja azt a biróságon hogy őt mivel azonositó szám nélküli droidok vitték be először is bizonyitsa név szerint a biróság hogy akik bevitték azok tényleg rendőrök voltak e.Mert ennyi erővel bárkit beöltöztethetnek ha nincs azonositó és ebben az esetben nem köteles hatóságnak tekinteni.A lényeg hogy egy sima felfüggesztettel megúszta de mivel én gyerekkorom óta ismerem tudom hogy semmit nem követett el csak mint irtam rosszkor volt rossz helyen.Az USA-ban már szinte minden rendőri intézkedésnél van kamera és igy nem fordulhat elő visszaélés.Nálunk vajon mindegyiknél van ilyen?Szerintem nincs.Na ennek fényében érdekes a maszkos elképzelt szituációm.
2021. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!