Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök hogy nem járkálnak...

A rendőrök hogy nem járkálnak kisebb városokban, mióta bejött a kijárási tilalom?

Figyelt kérdés

Megyeszékhelyen nagy városban lakom, amióta beállt este 8-tól a kijárási tilalom, azóta talán egy picit vannak többen a rendőrök, meg van velük egy katona, azonban kisebb városokba pl. Püspökladányban, Karcagon, Kisújon, Törökszentmiklóson sem láttam több rendőrt, miután elmúlt 20 óra. Sőt egyáltalán nem járkálnak az előbb említett négy kisebb városban.


Ez miért van, hogy kisebb városokba nem lehet rendőrt látni?


Nem azért, mert kisebb városokba jobban behúzódnak az emberek és első napokban úgy látták a rendőrók, hogy senki nincs az utcán és onnantól úgy gondolják, hogy felesleges mászkálni nekik, nincs kit ellenőrízzenek és jobb a meleg őrsön/ kapitányságon bent űlni, ha bejelentés van csak arra mennek?


Ezt tudom elképzelni, azonban tévedhetek is, ezért kérdezem.



2020. dec. 26. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Kisebb városban lakom és nem azért nem látok rendőröket mert nincsenek, hanem mert ÉN nem vagyok kint, mivel kijárási korlátozás van.

Ha kifelé lesnék az ablakon egész este, akkor bizony látnék rendőröket cirkálni.

Abban igazad van, hogy feleslegesen nem vegzálják az embereket, ennyi idő alatt kitapasztalták, hogy mikor és merrefelé mennek haza munkából az emberek és hol fordul elő gyakrabban, hogy csak úgy csatangolnak. Így az előző helyen nem kérdezgetik már meg az embereket és nem ott vannak ahol a munkából, munkába menők járkálnak, akik láthatják is őket, hanem ott ahol annak van nagyobb esélye, hogy a tilalom ellenére mennek ki. Ők meg nem fogják neked mesélni, hogy tegnap is látta a zsarukat meg tegnapelőtt is.

2020. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 árokpart ***** válasza:
80%
Ha jól belegondolsz minek járkálnának mikor az égadta egyvilágon minden be van zárva így nincsen hová menni csoportosulni. Azt, hogy meg egy-egy ember esetleg egyedül fut az utcán meg sétáltatja a kutyáját azért nem fogják a benzint pazarolni.
2020. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Az ablakból rálátok az útra, és naponta többször is látok rendőr autókat, éjjel meg szinte majdnem biztos, hogy rendőrautó jön, ha jön.

Persze elég hosszú idő, órák telnek el közben, nézőpont kérdése, hogy a 3-4 járőr sok, vagy kevés, de aki megszegi a kijárási tilalmat, van rá esélye, hogy megfogják, ezért sem jellemző, hogy megszegik.

A nagyobb városokban lehetnek fix posztokon, kis területet felügyelő őrök, a kisebb településen csak mozgó járőrök vannak.

2020. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Viszont nem tudom, hogy fővárosunkban hogy van, ott meg sok rendőr van?

Én utálom Pestet és, ha mozdonnyal fel is megyek a 3 óra hosszáig, nem szoktam kimenni a nagyvárosba már, csak a boltig max. Ott milyen a helyzet?, már csak azért, mert a kommandósok is képesek voltak kivonulni.

2020. dec. 26. 21:31
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Pályaudvarokon "béke időben" is majdnem mindig voltak kint járőrök, legfeljebb a tömegben nem tűntek fel, nem foglalkoztál velük, sőt vannak pályaudvarok, ahol rendőrörs is működik.
2020. dec. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 árokpart ***** válasza:
75%
Viszont érdekes, hogy a főutakon ugyanúgy megy a forgalom mint máskor.
2020. dec. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyközségben lakunk a szántó mellett. Márciusig minden nap kétszer elgördült a házunk előtt egy rendőr autó, kétszer a polgárőr. A lezárások óta senki :( Szerencsére nyugis helyen lakunk, de azért megnyugtató lenne a jelenlét...
2020. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!