Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez mennyire volt jogszeru...

Ez mennyire volt jogszeru rendorsegi intezkedes?!

Figyelt kérdés

Szervezett fuvarral utaztam kulfoldrol Magyarorszagra. A kocsiban rajtam kivul meg 7 ember utazott, kozuluk 4 en szerbek. Senkit nem ismertem, mivel osszesen 4 taskam volt, ezt az utazasi lehetoseget talaltam a legjobbnak.

Nem is volt semmi gond, mig meg nem erkeztunk az osztrak hatarra. A koronavirus miatt, most szigorubb ellenorzesek vannak, igy nem ritka, hogy leallitanak. Velunk is ez tortent. Sajnos kiderult, hogy a szerbek kozul ketten boven atleptek a megengedett 90 napot (ok nincsen ek az EU-ban), ezert MINDANNYIUNKAT bevittek a legkozelebbi rendorkapitanysagra es kerek 4 oran keresztul ott tartottak! Leginkabb a ket illegalis utazoval voltak elkeveredve, de aztan minket is elovettek! Sorba meg kellett mutatni, hogy kinek melyik a taskaja, majd ezt kovetoen szemelyenkent bevittek a taskakat egy kulon helysegbe kivizsgalasra! Igazabol ott borultam ki..Elvettek a taskaimat es engem kikuldtek az udvarra, tehat nem nezhettem, hogy az en SZEMELYES cuccaimnal mit csinalnak! Az ajton volt egy kis uveges resz, azon beneztem es lattam, hogy mindent felforgatnak es a banki papirjaimat olvasgatjak, illetve volt a taskamban egy fuzet, amiben teljesen szemelyes dolgokat irtam (..sajnos pont nemet nyelven..) es lattam, hogy azt is olvastak! Itt mar eldurrant az agyam es bekopogtam. Kijott egy rendor es kozoltem velem, hogy ne olvassak mar a szemelyes jegyzeteimet. Mondta, hogy oke es visszament.

Konkret kerdesem:1) mennyire van joguk mindezt az en jelenletem nelkul vegigcsinalni?

2) mennyire van joguk olvasgatni a papirjaim kozott?

3) mennyire volt jogos ez az intezkedes? Az en irataim rendben voltak, de megis korlatoztak (masok miatt) a mozgas szabadsagomat... Mert csak ugy?



2021. febr. 1. 11:08
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
#9 Ez csak egy pelda volt. Megy az erto olvasas?
2021. febr. 2. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!