Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi köze van ahhoz a rendőrökne...

Mi köze van ahhoz a rendőröknek, hogy lent a parkolóba egy sört iszogatva bömböltetem a rádiót a kocsiba 18:30-kor?

Figyelt kérdés

Nem zavaróan. Járőröztek a parkolóban, bekopognak, hogy nyissam ki. Igazoltattak, kérdezik ittam-e alkoholt, megszondáztatnának. Mondom csak zenét hallgatok az új autóhifivel (Tényleg, két hete vettem), közben felpattintottam egy sört, ennyi. A fiatalabb elkezdi, hogy mivel tudom ezt bizonyítani, nem nem 5 perce álltam be oda és nem ittasan vezettem?


Az idősebb rendőr mondta a fiatalnak, hogy jó, hagyjuk már békén. Ezzel el is köszöntünk.


Bezzeg mikor múlt héten ugyan ezt megcsináltam este 10-kor, senki sem szagolt arra.


Asszony és kisgyerek mellett felejtős a zenehallgatás a lakásban, ezért menekülök le a kocsiba néha.


Most vagy felnyomott az elsőn a néni, aki itt a helyi megfigyelőrendszer, vagy kekeckedni akartak a kékek. De mi erre a jogalap?



2021. febr. 4. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Talán az, hogy ittasan még véletlen se akarj elindulni a kocsival.....
2021. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

"A fiatalabb elkezdi, hogy mivel tudom ezt bizonyítani, nem nem 5 perce álltam be oda és nem ittasan vezettem?"


Szójjál a hülyegyermeknek, hogy a törvény nem ismetete nem mentesít a betartása alól. Még ha így történt volna, akkor is neki kéne bizonyítania, ha nem tudja akkor pedig jogában áll továbballagni.

2021. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy a kettes mondja. A bűnösséget kell bizonyítani és nem az ártatlanságot, persze együtt a sör meg az autó gyanús volt neki, de ez még nem bizonyíték.
2021. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Házmestertempó
2021. febr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

"Mi köze van ahhoz a rendőröknek, hogy lent a parkolóba egy sört iszogatva bömböltetem a rádiót a kocsiba 18:30-kor?"

1. általában közterületen nem lehet alkoholt fogyasztani. Hiába ülsz a saját kocsidban akkor sem teheted. Nézz utána a településed rendeleteiben!

2. a kocsidban sem bömböltetheted csak úgy a rádiót, ez is zavarhatja a környezetedet. Nem tilos ezt megtenni 18:30-kor, de ne lepődj meg rajta ha valaki felfigyel rá!

3. ahogy előttem már írták, ha kocsiban ülsz és alkoholt iszol a rendőr jogosan von kérdőre, hogy mit is akarsz ezután tenni. Sokan ugyanis szimplán elindulnak a kocsival részegen is és vagy magukat ölik meg vagy rosszabb esetben valaki mást.

2021. febr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

5:


1. Az autó nem minősül közterületnek. Ez nem Amerika, ahol még a csomagtartóban sem lehet kibontott pia. De álló autóra szerintem még ott se vonatkozik, ha utána nem a fogyasztó vezet.


2. Írja, hogy olyan hangerőn hallgatta, hogy az ne legyen zavaró.


3. Az ilyen kérdőre vonás esetleg akor jogos, ha valaki egy autósbüfében ülve szeszesitalt fogyaszt, és nincs vele más.


Kérdező, a volánnál ültél vagy az anyósülésen? Ha előbbi, máskor amoda ülj, mert az szerintem csökkenti az esélyét az efféle kötözködéseknek.

2021. febr. 5. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

A kedves kormány öt éve "tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet" tart fenn, így a rendőrség fokozottan ellenőrizhet mindent.


[link]

2021. febr. 5. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#6/2 Nem voltam ott, elviekben írom: attól hogy engem nem zavar az a hangerő, mást zavarhat.

Gondolom, nem most olvassátok először azt a szót, hogy rosszindulat.

2021. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
Miért lett lepontozva a 6-osom?
2021. febr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

7: igen, nálunk (Kaposvár) már szeptemberben is igazoltattak orrba-szájba, volt olyan, hogy az esti futásomkor 3x is megállítottak. Ez mi?! És még sehol sem voltak a covidos korlátozások.


Azóta úgy nem is szeretek kimászkálni, szóval nekem már egy ideje kijárási korlátozás van.


Kérdező ez tipikusan olyan, hogy békeidőszakban mikor a rendőrség arra sem szagol akkor nincs gond, de most, mikor (főleg nappal) eléggé látható rendőri jelenlét van, inkább hanyagold a dolgot. Vagy sör nélkül csináld :)

2021. febr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!