Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Honnan tudhatom ha álrendőr...

Honnan tudhatom ha álrendőr állít meg?

Figyelt kérdés

Fiatal 20on éves nő vagyok, úgy alakult az életem, hogy gyakran fogok menni kocsival egyedül este olyan útszakaszon ahol nincs igazán forgalom.


Volt itt már emberrablás, fel akarok erre készülni.



2021. márc. 4. 13:10
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

#20!

Ez az utolsó magyarázat kicsit necces.

Pl. éjszaka, egy elhagyatott úton, civil ruhában civil autóval állít meg....... na akkor esélye nincs arra, hogy igazolja magát, mert ilyen körülmények között, nem állok meg.

2021. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

#21


És ha megkülönböztető fényjelzéssel jön utánad?

lsd pl Pofátlan(tan)ító sorozat.

Honnan tudod, hogy civil járőrautó, vagy valami hülyegyerek, aki rendőrnek hiszi magát?

2021. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 veterán vas ***** válasza:
100%

Karácsony előtt történt:

Sötétedés után jöttem haza a Bükkből.

Mögöttem egy sötétzöld civil rendszámos Niva bekapcsolta a műszerfalra erősített sárga(!) villogót, és többször rámdudált.

Nem álltam meg, kb. 6 kilométeren keresztül villogott, dudált.

Kicsit szedtem a lábam így nem tudott leelőzni, amitől úgy tűnt hogy ideges lett.

Amikor beértünk a lakott területre elvettem a gázt, így elém tudott vágni.

Amikor megálltunk felháborodottan közölte, hogy akár föl is jelenthetne, mert ő erdész, és a mellette ülő polgárőr fölvette a telefonjával, hogy használta a sárga villogót, továbbá, hogy hallatszik a dudálás is, és én ezek ellenére sem álltam meg.

Szóval, majd a rendőrség ....bla-bla....bla.

Mert hogy ők a fenyőfa tolvajokat keresik, és nyissam ki a csomagtartót.

Na itt, volt egy rövid eszmefuttatásom a sárga villogó jelentéséról, használatáról, továbbá a szabályos igazoltatás körülményeiről.

Aztán a béke kedvéért megmutattam a III. generációs csapotthátú swift csomagterét ahova -szerinte- lazán el lehetne dugni egy 2,5-3 méteres fenyőt.(ja nem)

Valószínű vitára számított, de ehelyett csak szembesítettem a tényekkel. Morcos volt, de legalább megköszönte és jó utat kíván.


Mindezt csak azért írtam le, hogy egyáltalán nem tartom természetesnek, hogy civil autónak, sötétedés után, egy elhagyatott úton, "csak úgy" megálljon az ember. :)

2021. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kiírta fiúként is a problémáját, bicajos háttérrel... :-D


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__1..

2021. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Veterán vas!


Az erdész, erdőőr pedig bizony jogosult ahhoz, hogy megállítson, és ha kell, átvizsgálja a csomagod, vagy gépjárműved.


Btk. 459. §

(1), 12. pont, k); l) szerint közfeladatot ellátó személynek számít.


"k) az erdészeti szakszemélyzet és a jogosult erdészeti szakszemélyzet tagja az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló törvényben meghatározott tevékenysége körében,


l) a hivatásos vadász a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvényben meghatározott tevékenysége körében"



Viszont a fenti esetben neked van igazad:

Sárga villogó, és dudálás? 6 km-en át?


Ha fel is jelentett volna, akkor annyit kell rá mondani, hogy nem volt egyértelmű a jelzése. Ebből nem tudtad megállapítani, hogy 6km-en keresztül nyomja a dudát, hogy neki meg kellett volna állni.


Az autót viszont ahogy írtam, jogszerűen vizsgálta át.

2021. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 veterán vas ***** válasza:
100%

Komoly az a kérdező, aki retteg az emberrablástól, bár még azt sem tudja, hogy autóval közlekedik, vagy bringával, sőt, még abban sem biztos, hogy fiú vagy lány.

:D

2021. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

26: valami unatkozó troll....


Vannak ilyenek tucatszám. Kiír egy kitalált problémát, aztán ha nem jön rá elég válasz, akkor kiírja más körítéssel, más nevében újra...

gumicsont....


Szánalmas egyébként.. :)))))

2021. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Az álrendőr nem bírságol meg saját zsebre.
2021. márc. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!