Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gázpisztoly tartásnak mi...

Gázpisztoly tartásnak mi értelme van? Használta már bárki is éles helyzetben?

Figyelt kérdés
2021. máj. 22. 21:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%

Az hogy fel tudod vele dühíteni a támadót.

Igen. De már nem él.

2021. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

Igazából,semmi hangja van annyi . Egy elszánt,támadót nem állít meg .

Mondjuk egy jól irányzót fejsze csapás már igen .

2021. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 árokpart ***** válasza:
50%
Viselését akartál szerintem írni, ugyanis gázpisztolyhoz csak akkor kell engedély ha viselni akarod. Soha nem használtam egyébként életemben mégcsak ki sem vittem az utcára és nem is tervezek rájuk viselési engedélyt kérni. Hobbyból tartom őket itthon a garázsban játszom velük, ápolgatom, olajozom őket igazából ezek inkább játékra valók, mert nagyon szép élesből átalakított darabok. Az ilyenekre nem is szoktak általában viselési engedélyt kérni, mert ha még jogosan is véded meg magad, a viszgálat idejére akkor is elveszik tőled az engedélyt is és a pisztolyokat is és ameddig a helyzeted nem tisztázódik rád nézve pozitív értelemben addig vissza sem adják. A többi sima eredetileg is gáz-riasztó pisztolyként készült olcsóbb darabokat szokták az emberek önvédelemre használni, gáz esetleg paprika patronnal, de sokszor a sima riasztópatron is hatásos a hanghatása miatt.
2021. máj. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen semmi? Még célba lőni sem lehet velük?
2021. máj. 22. 22:06
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Mielőtt végleg leírod, próbáld egyszer ki milyen ha 1 méterről arcba lőnek 3-4 kapszaicin patronnal, szerintem a szemed kifolyna és megőrülnél a fájdalomtól.
2021. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De miért lőnél le bárkit is?
2021. máj. 22. 22:16
 7/19 anonim ***** válasza:
28%
Ötöském, csak annyi eszed nincs, hogy pont ugyanezt tudja a spray is.
2021. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

"Még célba lőni sem lehet velük?"



Gázzal hogy tudsz célba lőni?

2021. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 árokpart ***** válasza:
81%
Lőni semmiképpen sem lehet velük, mert pont az a lényege és azért engedélymentes és vásárolhat bárki aki elmúlt 18 éves, mert nem lő ki éles lövedéket. A gázpisztolyba nem lőszer megy, hanem gáz és riasztópatron. A gázpatronnak olyan a hatása mint a gázspray-nek csak jóval erősebb a riasztópatron meg tulajdonképpen durranik. Erős hangja van néha nagyobb mint egy éles lőszernek. Ez azért van, mert a legtöbb riasztópatron már nem tartalmaz lőport , hanem más kálum hypermangán és egyéb olyan szert ami éles hanghatást vált ki a gyújtóelegy elsütésének hatására. Szerintem a gyártók egy jó 10-15 éve szándékosan nem tesznek bele lőport, hogy ne tudják éles lőszerré továbbfejleszteni. 1-2 olyan riasztópatron típus van amiben van lőpor ezek általában a gumilövedékes puskák, pisztolyok gumijának a kilövésének erőssége miatt van rá szükség. A gumilövedék sem éles lövedék azzal viszont célba lőni lehet.
2021. máj. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Akkor ez egy humbuk.
2021. máj. 22. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!