Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A törvény miért nem lép fel...

A törvény miért nem lép fel hatékonyan az afféle "helyi menőcsávók"-kal szemben?

Figyelt kérdés

Vidéken sok ilyen van, szerintem a legtöbben ismerjük ezt a jelenséget. Életében nem dolgozott egy napot sem, mégis 10cm vastag aranylánc van a nyakában, prostikat futtat és ingatlanokkal és kocsikkal is bizniszelget, nameg még kitudja mi más egyébbel is..


Én azt látom, hogy az ilyen alakok most aranykorukat élik. A törvény előtt maximálisan védve vannak és valami okból a rendőrség sem foglalkozik velük hatékonyan. Vajon mi ennek az oka?



2021. aug. 27. 06:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan kérdező:a férjem 1998 óta rendőr. 2009-ben született a fiúnak. Vagy ő aludt, vagy a gyerek, szóval végül is, alig làtta. Esélye sem volt hogy nyaraljunk, együtt. Én feladtam az egészségügyi àllàsom a fiunk miatt. Ő nem ő "dolgozni" Jàr. Én ott tuti a nunimat vakargattam csak..... Így kell a tàrsadalom alapján, ami a csalàd, ide-oda vezényelgetésekkel felbomlasztani.
2021. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

"Te meg vagy félemlítve? Mit tettél az ügyben?"


Ez a kérdés nem rólam szól, hanem mindenkiről, mert ez egy globális jelenséggé vált az országban, csak sokan nem mernek róla beszélni.


Az meg szerintem nem igényel magyarázatot, hogy milyen veszélyei lehetnek, ha egy átlag civil tanúskodna, vagy feljelentést tenne egy bűnöző vagy bűnszervezet ellen.


Az ilyen ügyeket amúgy hogyan kezeli a Rendőrség? Nyújt valamilyen védelmet azoknak akik mernek tanúskodni ilyen ügyekben vagy sem?

2021. aug. 27. 07:40
 13/19 anonim ***** válasza:
42%

"Életében nem dolgozott"

"kocsikkal is bizniszelget"


Most akkor melyik? Xd


Amúgy nyílván ezeket is lehet törvényesen csinálni.

2021. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Lezárták a vàlaszolni. 112.Vagy polgàrőrség. Mind robotok akik csakis Te érted vannak.
2021. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
20%
A "rendőrség" felsőbb parancsra nem foglalkozik a bűnözőkkel. A végső cél az, hogy minden magyart kiirtsanak vagy elüldözzenek Magyarországról, és csak a cigányok maradjanak. A fehér ember túl értelmes ahhoz, hogy hosszú távon teljes kontroll alatt, rabszolgaságban lehessen tartani.
2021. aug. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
94%

Biztos hogy hallani akarod a választ? :)


Nagyon egyszerű.


Rendőri szempontból tudható hogy hiába kapcsolnák le ezeket az elemeket, a keletkezett piaci rést azonnal megpályáznák mások. Kezdődnének megint a '90-es évekre jellemző qrva-lopások illetve rablások, a stricik közötti összecsapások, a területi villongások. Rájöttek hogy célravezetőbb ha hagyják hogy valaki "kinője" magát, és uraljon egy-egy területet. Ott nincs balhé, nem igazán mer bárki is bepróbálkozni.


Bűnözők mindig is voltak, és lesznek is. Ha lekapcsolják a jelenlegit, jön egy új, aki már tanul az előd hibájából. Az akciót mindig reakció követi, tehát az újabb és újabb rendőri akció gyakorlatilag kitanítaná azt a réteget a védekezési módok újabb verzióira. Jobb ha egy buta, de "erős" uralja a terepet, mert azt, ha a helyzet úgy hozná, simán el lehet intézni. Buta.


De egy rendőri akciókon kinevelkedett, tehát a talpon maradásért küzdeni megtanult bűnözővel szemben már sokkal nehezebb dolguk lenne!

2021. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam erre egyszer egy megoldást. Egy kisebb városban volt 3 srác. De meglehetősen gazdag családból származott az összes és már 20 éves korukban ilyen 10 millás kocsival járkáltak, amit fatertól kaptak. Kiskoruktól jártak bokszolni, meg thaiboxolni és kamaszként kondizni is elkezdtek ezért 22-23 éves korukra ilyen 110-120 kilós nagy állatok lettek, kb olyanok mint akiket leírsz, csak aranyláncok meg bűnözői múlt nélkül. És akkor kitalálták hogy megverik a striciket. Szépen le is verték az összeset. Akkor megszüntetik a dílereket. És mentek is lakásról lakásra szétverték befenyítették őket, a pénzt elvették, a cuccot meg kidobták és gyakorlatilag felszámolták a bűnözést a városban.

Szóval jelenleg nincsen segítség, ahogy semmi másban sem Magyarországon. Ha valami akkor a covid válságkezelés megmutatta, hogy az emberek teljesen magukra vannak hagyva. Így ha változást akarsz, akkor hiába vársz másra, magadnak kell tenni érte, ha nem tetszik adott dolog.

2021. aug. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
ma 06:59 "Aki nem tartja be a törvényt az ideig óráig megúszhatja." Ez azért nem így van. Én kb 30 évig csináltam olyan dolgokat, amiket a törvény büntet. Erről, a rendőrök is nagyjából képben voltak. Mégsem tudtak soha semmit rám bizonyítani ez idő alatt. Mivel ilyen körökben mozogtam akkorában, sok olyat ismertem, akit soha nem tudtak elkapni. Vagy is, aki becsületes, csak az gondolja úgy, hogy úgy is elkapják azt aki a törvény ellen vét. Ez nem így van.
2021. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A prostik és a fű jó.

Egy liberális

2021. dec. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!