Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrség nyomozás akadályozás...

Rendőrség nyomozás akadályozásáért áldozatot is büntetheti?

Figyelt kérdés

Ez most egy fiktív példa, de kíváncsi vagyok mi a helyzet ilyenkor:


tegyük fel valamilyen bűncselekményt követnek el ellenem, én vagyok az ártatlan áldozat, de életben maradtam, fizikailag nem sérültem súlyosan ilyesmi és felépültem.


De a rendőrség mondjuk meg akarja keresni a tetteseket.


Én viszont nem mondom el kik voltak mert úgy döntök először az elkövetőktől megkérdezem mennyit ért meg pénzben nekik ez, és ha fizetnek nekem eleget akkor nem nyomom fel őket.



2021. aug. 29. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez esetben te zsarolást követsz el, amit a törvény büntet. Esetleg még belecsúszhat ez az önbíráskodásba is, nem te határozod meg, hogy milyen büntetés jár a bűnösöknek, hanem a törvény. Pénzt kizsarolni, azért, hogy megússzák a büntetést, nos ez finoman szólva is büntethető kategória. Ha felnyomnak, te is mehetsz a bíróság elé ebben az ügyben. Ők meg a másikban, ha te is felnyomod őket.
2021. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1


De a zsarolásban fenyegetés van,vagy erőszak jogtalan anyagi haszonszerzés céljával.


Nekem ilyen esetben nem jogtalan az hogy pénzt kapjak hiszen komoly sérelem ért.


[link]

2021. aug. 29. 19:34
 3/8 A kérdező kommentje:

# 1


a feljelentés nem olyan fenyegetés mint ha azt mondanám hogy ha nem fizetsz akkor megverlek. A feljelentés egy teljesen legitim dolog, jogilag értelmezhető míg a megverés nem.

2021. aug. 29. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
A "rendőrség" úgy általában inkább az áldozatot szokta büntetni, mint az elkövetőt.
2021. aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"De a zsarolásban fenyegetés van,vagy erőszak jogtalan anyagi haszonszerzés céljával.


Nekem ilyen esetben nem jogtalan az hogy pénzt kapjak hiszen komoly sérelem ért."


Azt, hogy jogos vagy jogtalan azt nem te döntöd el, hanem a bíróság. Be kell perelni, ha anyagi kár ért vagy feljelenteni attól függ, mi történt. Majd, a bíróság megítéli számodra a kártérítést, ha az jogos. Ez a törvényes menete.

Nem vagy bíró, nem önbíráskodhatsz, ha jogosan fizetne neked, akkor sem.

2021. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Te teljesen hulye vagy kerdezo
2021. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
De még buta is
2021. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, mi a helyzet a fiktív példáddal?
2021. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!