Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor érdemes feljelentést...

Ilyenkor érdemes feljelentést tenni?(bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha nem 7-8 napon túl gyógyuló sérülést okoz adott esetben egy férfi egy nőnek? Gondolok itt “csak” kék zöld foltokra, de semmi komolyabbra. Ilyenkor a rendőrség mit tud tenni? Kap egyáltalán valami büntetést az elkövető? Ja, és a két személy közt nincs párkapcsolat, nem élnek együtt.
2021. okt. 8. 09:57
 1/2 Fsms ***** válasza:
100%

Érdemes, mivel a folytatás sajnos lehet sokkal tragikusabb.

Ez könnyű testi sertés, plusz kérhet távol tartást. Mindenképpen lépjetek, nem lesz jobb, sajnos.

2021. okt. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindig feljelentést KELL tenni ha bántalmazás történt, ÉS orvoshoz kell menni azonnal, hogy legyen hozzá bizonyíték.

Abban az esetben ha nem akarod hogy az eset szimplán feledésbe merüljön.

Ha összeugrottál egy pasival mert összevesztetek valami és azt gondolod hogy itt vége, ennyi volt - akkor ne tegyél feljelentést, felejtsd el! Van ilyen, én sem egy békés típusú nő vagyok, ha vitázni kell akkor a férjem is engem küld inkább, bár arra még nem volt szükségem hogy neki is menjek egy pasinak, másképp is lehet rendezni a dolgokat. Ha ilyen történt akkor pont és vége.

Ha viszont szeretnéd ha az illetőt megbüntetnék vagy szeretnéd elkerülni hogy a jövőben megismétlődhessen az eset akár veled akár mással, mármint hogy az a férfi bántalmaz egy nőt, akkor bizony feljelentést kell tenned. csakis akkor lesz nyoma hivatalosan a dolognak és egy esetleges újabb esetet csak akkor lehet majd hozzá kötni vagy elkerülni azzal, hogy a pasit most figyelmeztetik.

2021. okt. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!