Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szomorú dolog tudom, de...

Szomorú dolog tudom, de muszáj leírnom. SOS?

Figyelt kérdés

Szóval annyi a sztori, hogy muteromon már másodszorra segítettem azzal hogy segítettem neki odakerülni dolgozni ahol én vagyok. Na most másodjára mikor vissza hazament, ellopott a szobatársától jópár ruhát, engem is szarban hagyott mert a saját pénzemből adtam neki 20 ezret hogy visszajusson borsodba mert a fizuját elverte magára.

Első alkalommal -60ba, most pedig -80ezer kárral hagyott itt. És kapott hóközi átutalást (A számlámra jött eddig is a fizuja) ugye amit eddig dolgozott, és követeli mind a 60ezret. Mondta hogy elmegy feljelent mert ő nem tartozik nekem semmivel és nem adom oda a pénzét.

Hogyan tudom ezt bizonyítani hogy tényleg megkárosított 140ezer forinttal ha netán tényleg feljelent? Ráadásul én fizettem ki a ruha árát szobatársának. A szobatárs tanúnak nemhiszem hogy eljönne. Nem is igazán akarom belevonni. Valaki valami bíztatót tud mondani? Trollok off mert csak down vote-t kapnak.

Előre is köszönöm :)



2021. okt. 14. 07:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő meg lopásért lesz feljelentve. Dehogy megy ő a rendőrségre csak téged fenyeget.
2021. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Anyádat segítsd amíg tudod,ennyit tudsz tenni.néhány tízezer Ft miatt nem érdemes szórakozni vele.
2021. okt. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de helyezd kilátásba, hogy te meg a ruhák miatt jelented fel. Utána többet egy szót se beszélj vele semmiről, felejtsd el, hogy él.
2021. okt. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2# Az a baj hogy egész életébe szinte alkesz volt, és annyira elitta a gondolkodását hogy hiába ő járna szarul akkoris bemegy és feljelent. Nagyon nem egy tiszta gondolkodású ember. :/
2021. okt. 14. 08:40
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Akkor tegyél belátásod szerint.
2021. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 LazyJones ***** válasza:
80%
Sajnos az, hogy megkárosított, (pontosabban az, hogy te a saját költségeden sikáltad el az ő bűneit,) nem jogosít fel arra, hogyagadnál tartsd a fizetését, ami bizonyíthatóan és jogszerűen az övé. Ez ugyanis önbíráskodás lenne. Szerintem annyit tehetsz, hogy kifizeted, majd elengeded a kezét. Tudom, hogy egy anya esetében ez nem könnyű, de mindenki a maga életéért felel, és úgy tolja el, ahogy ő akarja.
2021. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is lépj le anyád mellől és kerülj olyan távol tőle, amennyire csak tudsz, ne is legyen elérhetőséged nála. A számládat pedig jelents be a cégnél az a tied, nem az ővé, inézzék az övét a sajátjára. Aztán a rendőrségnek is meglesz a vélemyénye arról az anyáról, aki feljelenti a saját fiát, tehát ha elmondod az igazad nem hinném, hogy tőled fognak bizonyítékot kérni. Mivel ő jelent fel, neki kell bizonyítani, mindíg annak, aki állít valamit. Te azt mondod, hogy odaadtad, különben is kérhetné ő is, hogy menjen a sajátjára.

Szóval emiatt ne aggódj, nem lesz bajod belőle, a rendőr sem annyira hülye, hogy ne lássa, miről szól a dolog, de szerintem nem fog eljutni oda, mert eleve kicsi az esélye hogy megteszi, és még akkor is valószínű, hogy elhajtják, ez családi ügy, nem foglalkoznak ilyenekkel.

2021. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor mit csináljak?

Ha odaadom neki én halok éhen hónap végén. Ő meg 2 nap alatt elissza meg elhagyja részegen.

Nem tudok erre valamit mondani ha netán tényleg feljelent?

Ha azt mondom hogy tartozott nekem, és a ruhalopást kifizettem belőle az úgy erős érv? 60ból 20 volt a ruha. 40 maradt.

2021. okt. 14. 09:35
 9/15 A kérdező kommentje:
7# Messze vagyok tőle. Ő már Borsod megye, én Bács kiskun. :)
2021. okt. 14. 09:36
 10/15 anonim ***** válasza:
Eleve ő járult hozzá, hogy a te számládra menjen, tehát már itt bukta a dolgot. Ő önként adta oda, erről tuti írásban nyilatkozott a munkahelyen is, hiszen ott alá kell írni, hogy hova menjen a pénz. Aztán hogy bizonyítja be, hogy nem adtad oda? A többit odaadtad, ezt meg nem? Bizonyíték hiányában ejtve lesz az egész, már ha egyáltalán csinál belőle ügyet a rendőrség. Különben is miért nincs saját számlája?
2021. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!