Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az nem furcsa...

Szerintetek az nem furcsa dolog, h az anya a lányával nem beszélget sűrűn mindig elvan foglalva otthon háziállatokkal stb ? Barátnőm emiatt szomorú

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Az állattartás sok munkával jár, ez tény (meg a háztartás vezetése úgy általában). Barátnőd besegíthetne otthon, hogy anyukájának könnyebb legyen, közös időtöltés is lehet ez.
2021. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
A barátnő segítsen az állatok körül, és lesz idő beszegetni: mindjárt nem lesz szomorú.
2021. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem furcsa mindennapos...férfiak is csinálják a gyerekeikkel, valszeg velük is ezt csinálták a szüleik, családi minta, jah és mindenféle munkakörben előfordul, társadalmi pozívió független.Kérem a lepontozást.
2021. júl. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Vannak ilyen idióta szülők.

Nalunk - megyeszékhelyen lakunk - volt pár baromfi, kutya, macskák.

Anyámnak mindig az állatok voltak az elsők. Még kicsi voltam, kértem enni, de a kutya hamarabb kapott.

Az volt a jelszava, hogy az állat nem tud magának enni adni. Mondjuk akkor meg én sem tudtam, de mindig is ennyit értem a szüleimnek.

2021. júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Miért idióta? Mert elvégzi a nyakába szakított munkát trécselés helyett? A kiscsaj segítsen be, pontosabban végezze el a saját részét: akkor az anyának élni is lesz ideje talán, nem csak dolgozni állandóan.
2021. júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez nem a háziállatok meg a sok feladat miatt van, szimplán ő ilyen természetű, nem találja a lányával a közös hangot.


Anyukám is mindig tesz-vesz itthon és mégis tudunk közben beszélgetni, nálunk ez a természetes.


Régen sokat jártam a nagypapámmal túrázni, biciklizni. Telejesen általános volt, hogy órákon keresztül sétálunk/tekerünk egymás mellett úgy, hogy nem is szólunk egymáshoz. Alapból nem egy bőbeszédű ember, én meg úgy éreztem, hogy nem igazán érdekli, amit mondok neki, így csöndben voltunk és jól éreztük magunkat.


Apukám mikor itthon van, nem nagyon csinál semmit, párszor kifejtette, hogy nem igazán érdekli, amit mondok, leginkább a hobbimról, ő meg csak panaszkodni tud, így mi sem beszélünk. Szerintem ez sem normális, de nem lesz jobb, ha szomorkodom rajta.

2021. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Miközben együtt tesznek-vesznek az állatok körül, remekül tudnának beszélgetni. Kicsi koromban nagymamáméknál én is így voltam.

Persze, ha a kiscsaj ki se jön a házból, hanem bent depressziózik, akkor nem lesz beszélgetés.

2021. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mennyi az az állat? Mert mondjuk egy átlagos háztartásban, pl flauban azért nem egész napos dolog ellátni az állatokat. Reggel-délben-este van nekik adva enni-innim és ennyi, pár naponta ha oylan kialmova.
2021. júl. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy a barátnőd menjen anyuval ellátni az állatokat, nyilván nem mondja azt majd az anyja hogy hallgasson közbe...
2021. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fura, de van ilyen. Az én szüleim is ilyenek, úgyhogy soha nem is volt túl jó velük a kapcsolatom. Velük soha nem lehetett normálisan beszélgetni vagy csak ilyen hétköznapi témákról mint pl. mi volt velük a munkában, milyen az idő, mit főzzünk stb., de semmiféle komolyabb, személyesebb téma nem ment. Valamint soha nem csináltunk együtt semmit, nem voltak családi programok pl. nyaralás, kirándulás, kártya, társas, film, főzés stb., de még enni sem együtt ültünk le. Szóval otthon mindenki elvonult valahova egyedül és pl. apukám jellemzően tv-t nézett, olvasott, fát vágott, aludt stb., anyukám pedig kertészkedett, netezett, főzött vagy elment boltba. Szóval nálunk arról szó sem volt, hogy valami hatalmas birtokon laknánk, ahol állatokat tartunk stb., semmi extra. Bőven lett volna rá idejük, hogy velem is foglalkozzanak, csak nem akartak, nekik ez nem volt fontos soha, nem érdekelte őket. Nekem is amúgy ez nagyon nehéz volt, főleg kamaszként, amikor a legnagyobb szükségem lett volna a szüleimnek. Aztán elfogadtam, hogy ők ilyenek, mert mást úgysem tudtam volna tenni a helyzettel.
2021. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!