Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Súlyos testi sértés - rendőrsé...

Súlyos testi sértés - rendőrségi eljárás folyamata?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Egyáltalán nem vagyok járatos az ilyesmiben, kérlek, ha tudtok, lássatok el némi hasznos infoval, mert a gooogle nem igazán segített...

Családtagom a rendőrség által súlyos testi sértésnek minősített fizikai bántalmazás áldozata lett (tehát ő a sértett). Egy másik családtagom és én holnap megyünk a rendőrségre kihallgatásra mint tanúk.

Mi történik ezt követően? Lezajlik a kihallgatás, hogyan tovább? Pl. bíróságra is kell majd mennünk? Ha igen, várhatóan hány alkalommal? Nagyjából mennyi időt vesz igénybe az egész folyamat az ügy lezárásáig? (A lehetséges következményekre vonatkozóan találtam elegendő infot, így arra nem kérdezek rá.)

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2021. nov. 4. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindentől függ. Ha pl. a vádlott elismeri a bűnösségét és lemond a tárgyalásról akkor nemigen lesz további dolgotok. Ha tárgyalás lesz akkor valószínűleg mennetek kell még.
2021. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elismerni szerintem nem fogja, nem ez az első ilyen ügye (azoknak nem mi voltunk a sértettjei)...
2021. nov. 4. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a terhelt tagad, akkor lesz a büntetőeljárásban több bizonyítási cselekmény, ez esetben még lesz pár hét múlva szembesítés (18 év alatti sértettnek ezen nem kell részt venni, ha nem akar), fél év múlva első fokú tárgyalás, rá fél évre másodfokú tárgyalás.


Be.-ben szépen le van írva minden:

[link]

Pl. sértett is bizonyítékot terjesszen elő, indítványt és észrevételt tehet, ügyiratokat megismerheti, stb.


Költségtérítés:

[link]

2021. nov. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!