Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az internetes és unokázós...

Az internetes és unokázós csalók tényleg ennyire azt hiszik, hogy ennyire hülyék, naívak, jóhiszűmek lennének az átlag emberek?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, és sokszor találkoztam akár személyesen is, akár neten is olyan illetővel, aki egyértelműen úgy akart kölcsönkérni, hogy egyrészt nem ismertem az illetőt személyesen, szóval még a kellő bizalmi kapcsolat se alakulhatott ki, ami feljogosította volna arra, hogy én kölcsönt adjak nekii.


Volt, hogy egyetem próbáltak kérni tőlem olyat, hogy adjak pénzt, mikor éppen két előadás között próbáltam ebédelni, de olyan is volt, hogy apa-fia páros akik állítólag Romániából jöttek át, jöttek nekem a szöveggel, hogy hát az otthoni román bankkártyájuk nem működik az itteni ATM-nél és hogy vegyek le én, ezt valahogy háromszor is elismételték, mire én nem álltam le velük vitatkozni, hogy dehát ez hazugság, hiszen én is akkor jöttem haza Krakkóból és csodák csodájára működött a magyar kártyám kint is, hanem azzal a mondattal, hogy most könyvtárba kell mennem, ott hagytam az apát a kisfiával.


Volt, hogy a neten is valakivel elkezdtem egy beszélgetést, és előjött, hogy két település között robbant le autója és utalják át neki, erre ott már közöltem vele, hogy miért pont most, és közöltem vele, hogy én már hallottam erről a csalástípusról, de tovább erősködött, aztán tiltottam, de egy meleg csoportba megosztottam ezt, erre nekem estek páran, hogy én milyen szívtelen dög vagyok, ugyanis én is meleg vagyok, ő is az volt, és gondoltam megismerkedek az illetővel, de utána rájöttem, hogy érdemes figyelmeztetni a meleg közösséget is.


A sokadik immáron ma történt társkeresőn, kérdezte, hogy van-e netbankom, mire közöltem, hogy nincs, de egyébként ismerem a netes csalásokat, erre letiltotta a profilomat.


Tényleg ennyire nem fogják fel a csalók, hogy egyesek átlátnak a kamu sztorikon?



#unokázás #Netescsaló
2021. nov. 6. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyesek átlátnak,mások adnak nekik pénzt.
2021. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoznak és hidd el, mindig van pár madár akit betudnak palizni
2021. nov. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne olyan, aki bedől nekik, akkor nem csinálnák. Persze az könnyen mondja aki átlát ezeken a trükkökön, de az emberek nagy része nem ennyire okos
2021. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még mindig sokan bedőlnek nekik, főleg ha nem a régi trükkökkel próbálkoznak hanem újabbakkal
2021. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen tényleg azt hiszik úgy gondolják ha ad nekik valaki akkor hülye volt így járt.

10 próbálkozásból mondjuk bejön nekik 1 amin milliókat nyernek ezért éri meg nekik.

2021. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ha ezek az emberek szeretik a könnyű munkát, akkor ajánlom nekik innen is a statiszta munkát, ott aztán tényleg csak biodíszletnek kell lenni...
2021. nov. 6. 15:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem az átlagemberre utaznak, hanem a legbutábbakra, vagy akiket már megkörnyékezett a demencia.


A nigéria herceg csalások fénykorában a csalók direkt rossz helyesírással írt emaileket küldtek, hogy az átlagember azonnal lássa, hogy csalás. Így csak a legígéretesebb célpontoktól kaptak választ, és hatékonyabban tudtak "dolgozni".

2021. nov. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
7) van aki Kósa Úrra utazott, sikerrel.Vagy ő is a buták táborát gyarapítja? Mondjuk a pegasust is kikotyogta aminek következményei lesznek.
2021. nov. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#9 1)Egy bizonyos szint felett v. alatt, ahogy tetszik, az emberek olyan okosak, hogy senki nem tudja őket becsapni ☺. Legalábbis szerintük. Aki tudja, hogy nem ő a legokosabb a világon, az óvatos.

2) Kósa elég "nagy" ember ahhoz, hogy senki ne merjen vele újat húzni.

P.S. Ha van ötletetek, hogy a szmájilt hogyan nagyítsam ki, írjátok meg!

2021. nov. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értitek, pl egyetemen egyértelmű volt, hogy én egyetemista vagyok, aki oda jár, és mégis bepróbálkoztak, ilyenkor mondjuk azt is feltételezhetik,azok akik személyesen próbálkoztak be nálam, hogy én apa-anya által támogatott egyetemista vagyok, akinek a feneke alá tettek mindent, munkát, autót, garzon lakást, közben még félárva voltam 15 éves koromtól, már előtte elvégeztem egy szakmát is, és bejártam mindennap kisvárosból megyeszékhelyre...
2021. nov. 7. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!