Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi történik ha nem nyitom ki...

Mi történik ha nem nyitom ki az ajtót a rendőröknek?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha bulizunk, kihívja a házban lakó néni és én meg nem nyitom ki.

2021. nov. 7. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Akkor jön a TEK.
2021. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szabájsértési büntetést kapsz és fizetned kell. Betörik az ajtót. Bejönnek az ablakon pl
2021. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát de nem jött a tek és nem törték be az ajtót sem meg az ablakot sem. Az írjon már választ aki tudja is. Kopogtak párszor. Csend lett. Elmentek. És..?
2021. nov. 7. 13:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kimentek mert hangos volt a buli.

Bekopogtak és csend lett ergo megoldották a problémát.

Mit vársz mi lesz?


Egyébként a legnagyobb hülyeség nem ajtót nyitni.

2021. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Semmit nem várok, a kérdés milyen következménye lesz arra nézve aki nem nyit ajtót.
2021. nov. 7. 16:17
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Mejegyeznélej de legközelebb el is vernélek. Hogy lehet valaki ekkora bes.ari nymorék mint te vagy?!
2021. nov. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt nézted volna meg, ha nem hallgat el a zene. Ilyenkor ki kell nyugodtan kioabálni hogy nem nyitunk ajtót mert drog van itthon, de lekacsoljuk a Hifit
2021. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem értem miről beszélsz hatos. Igaz, a saját nevében írtam ki a kérdést, mert így volt a legegyszerűbb megfogalmazni, de nem én nem nyitottam ki az ajtót, hanem a paraszt szomszédunk. Kb fél éve keseríti meg az életünket. Szóltunk szépen, csúnyán, halkan, hangosan. Legutóbb a rendőrséggel fenyegette meg a lakóközösség. Pár hétig nem is volt "buli", de a hétvégén mindkét napon megint hajnalig ment az orditás. Vasárnap már nem bírtuk a többi szomszéddal, kihívtuk őket. Vagyis, egész konkrétan az alattuk lakó néni hívta ki. Már a kapucsengőre sem reagáltak, pedig hallottuk, hogy csörög. Aztán bejöttek, mert a néni beengedte őket, de mindössze párszor kopogtak, csengettek, felszólították őket, de semmi reakció. Elhalkultak és ennyi. Ilyen folyosós házban lakunk, simán lehet látni a folyosórol ha ég a villany, nyilvánvalóan ott voltak, hallották, de nem reagáltak.


Ennyi? Totálisan tehetetlenek vagyunk? Simán megteheti az ilyen szarházi, hogy ignorálja a rendőröket?


Tudom indíthatunk ellenük birtokvédelmi eljárást de mint tudjuk az nem egy gyors megoldás és már pattanásig feszülnek az idegek a lakóközösségben.

2021. nov. 7. 18:09
 9/13 A kérdező kommentje:
Nevemben*
2021. nov. 7. 18:10
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Megteheti. Ha hangos a zene, mikor a rendor is ott van es nem halkul el, akkor bemehet a rendor. Olvasd a maganlakasba lepes eseteit a jogszabalyban. Szabalyserest tovabb folytato szemely eloallitasa celjabol bemehet.


Egyebkent meg rendore valogatja, de felenk kreativak, megoldjak a hasonlo helyzeteket. Van ott villanyora, nehol csengo, amit ki lehet akasztani stb.


Ha meg az egesz lakokozosseget zavarja, akkor kozos kepviselonek eggyutes erovel jelezni kell, es o intezkedek. Ha nem akkor kozosen fel kell jelenteni. Hangfelvetelt csinaljatok videoval.


Ha a rendorrel cseszelodik, hulyenek nezi, akkor szamithat szanciora. Helyszini birsag 50e ig terjedhet, de van lehetoseg feljelenteni, ami 100e ftnal er veget. Elveheti a szabalyszertes eszkozet, pl. Hangfal, zenedoboz, tv. Es a csendhaborito embert el is viheti.


Ja, jo tanacs. Lakokozosseg is hozhat letre szabalyokat ezzel kapcsolatban. Ha az megvan, es nem szunik sehogyse a gond, akkor onkormanyzat is bele tud szolni, meg a birosag.

2021. nov. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!