Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » "2 hét múlva érezhetően javul...

"2 hét múlva érezhetően javul a közbiztonság"?

Figyelt kérdés

Az elmúlt néhány hétben 3 ismerősömet is megtámadták romák. Nem azért írom ide, hogy romák, mert uszítani szeretnék, esetleg gyűlöletet kelteni, hanem azért, mert romák, vagyis inkább cigányok voltak az elkövetők mindhárom esetben.


Egy vidéki nagyvárosban lakom, ahol eddig viszonylag jó volt a közbiztonság, nem éreztük veszélyben magunkat, voltak atrocitások, de ezek inkább a veszélyesebb környéken, ám az elmúlt pár hétben ismerőseimet a városközpontban és egyéb forgalmas helyen támadtak meg.


Kb 3 hete egy ismerősömet hazafelé menet támadta meg egy roma fiatal, bántalmazta, kb 20 ütést kapott az arcára.


Egy másik ismerősömet első tanítási napon a belvárosban pillangó késsel fenyegette romák egy csoportja.


Pénteken pedig a volt iskolám előtt támadtak rá egy fiatal lányra a cigányok. Az iskolám a város egyik legelitebb iskolája, viszonylag forgalmas helyen van.


Hol a javuló közbiztonság, mert én úgy érzem, hogy csak egyre rosszabb lesz... Miért vagyok rasszista, ha ezek után gyűlölöm a romákat? Tényleg mi szolgáltattunk indítékot nekik, esetleg agresszíven léptünk fel azzal, hogy mentünk az utcán? Jogvédők, erről mi a véleményetek? Hol van ilyenkor a rendőrség?


2010. szept. 5. 00:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, ezzel annyira nem dicsekednék, jön még a jó idő, ha a történelem megismétli önmagát ;) (nekünk, magyaroknak jó).


Amúgy nincs javuló közbiztonság, ezek csak szavak egy olyan embertől, aki képtelen nemhogy egy országot, de még egy robogót sem képes úgy vezetni, hogy azzal másnak ne okozna közvetlen kárt. Orbán Viktor, a zsideszes .. opp, bocsánat .. fideszes miniszterelnök tudja, hogy kell szédíteni az embereket, hogy lehet becsapni, meglopni, és teszi ezt 100 napja.

Ígért paradicsomot, Kánaát, fűt-fát, de eddig csak kutyasz*rt, adókat meg gázsprayt kaptunk (ez utóbbit azért, ha ki merted pl. mondani hogy "cigány").


A kérdésedre pedig:

Az elkövetők cigányok voltak. Mégis mit vártál? Majd a rendőrség a mélyentisztelt roma közösségre támad, holott ők csak embereket ölnek meg, gyaláznak, vernek agyon, lopnak meg, szólogatnak be neki? Mégis hogy feltételezhetted, hogy a Magyar Rendőrség (utoljára írom ezt a két szót nagy kezdőbetűvel) cigányok után fog nyomozni, mikor "odafent", ahonnan a rendőrséget irányítják, parancsba adják, hogy:

-Ha az elkövető roma, akkor is a saját vérében, hányásában fetrengő meztelen 15éves, éppen a nagymamájához készülő félholt lányt csukják le.

-Ha a romára akárcsak rá merték mondani, hogy cigány, hívják ki az FBI-t, maffiát, kommandót, légierőt, tankokat, hozzák az AK-47et minden rendőrnek, és mindenáron találjuk meg a mocskos elkövetőt.


Tudod, ez a baj ezzel az országgal. Képes a szavazókat, a MAGYAR (nem holmi férges cigány kissebbségről beszélek) embereket egy olyan senkiházi, hazug, aljas, mocskos, kétszínű ember becsapni, aki az ígéreteinél és a hazugságainál többet eddig nem mondott, aki pénzt nem adott eddig, csak elvett, aki képes egy egész országot hazavágni, ha ebből neki előnye származik, egy olyan embert megszavazni, akinek még a kérdéseiben is rejtett hazugságok vannak, egy olyan emberben megbízni, mint Orbán Viktor, és a FIDESZ...

2010. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a rendőrség csak pitiáner ügyekben szervezett. Értem arra, hogy az összes iskola előtt rendőr vigyázza a gyerekek közlekedését. Az én időmben ezt a nemes feladatot a felső tagozatosok látták el. Tudtommal az iskoláknál van zebra, a zebra előtt meg piros, kerek tárcsával megállította a forgalmat az ügyeletes, a gyerekek átkeltek, és soha nem volt baleset.

Aztán a 20 ezer alatti lopásokhoz is rendőrt kell hívni, mert a lopást 08.09-től(ha jól emlékszem a dátumra)már büntetik. Van nekünk ennyi rendőrünk? Ha az állományból nagyon sokan ilyen "nemes" feladatot kapnak, akkor nem marad senki a kérdésedben felvetett problémák megoldására. Én még nemigen olvastam a napi sajtóban olyan tervezetet, ahol leírták volna, hogy hogyan szándékoznak megregulázni a c*gányokat. Köztudott, hogy a rendőr "elfordul", ha intézkednie kellene. Pintértől meg nem várhatunk megoldást. Felvette már a kapcsolatot pl. a cigány vajdákkal, vagy leült tárgyalni a kisebbséggel? Én nem hallottam. Mit várhat a magyar, ha a parlamentben "politizáló" Farkas Flórián is korrupt? Én azokat a romákat sajnálom, akik megpróbálnak kimászni ebből az utált, ellenséges közegből. Tehát egy darabig ne is reménykedjünk, hogy gyerekeink, vagy akár mi is nyugodtan sétálhassunk este 10 után a kivilágított utcákon.

2010. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!