Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrségre beidézés gyanusíto...

Rendőrségre beidézés gyanusítottként?

Figyelt kérdés
2020-ba a KÖKI-be graffitiztünk a falra, 5-en voltunk. Aznap még bevittek, bennt tartottak 9 órát. Megtörtént a kihallgatás és lecsendesült minden.. Mindenki fogyasztott alkoholt kivéve én, de én is graffiziztem. 200.000 forintott mondtak bennt, most kell vissza mennem nem sokára. 16 éves vagyok, akkor még csak 15 voltam. Mire számíthatok?

2021. dec. 8. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
200.000 bírságra
2021. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval "csak" pénzbírság lesz?
2021. dec. 8. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A falfirka elég erősen van szankcionálva, mert szabálysértés helyett bűncselekmény (vétség).

De mivel szerencsédre az elkövetés idején 18 év alatti voltál, ezért valószínűsíthető, hogy "csak" pár százezer pénzbüntid lesz (amennyiben elismered, van anyagi jövedelmed vagy forrásod, és nagykorú képviselőd is jelen van).

2021. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
5-en összesen 200.000-res kárt csináltunk, ez eloszlik? Mert, ha igen akkor 40.000 mindenki részére és az szabálysértés csak.
2021. dec. 9. 02:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne okoskodjál kérdező. Ez rengálás vétsége, és keményen bűncselekmény.
2021. dec. 9. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik, Kérdező.



Igen, azt jól tudod, hogy vannak esetek, amikor a vagyoni értékhatár miatt szabálysértési alakzat van, de ez nem az. Ne keverd a szezont a fazonnal. Bcs és pont.

2021. dec. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!