Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bűnös vagyok vagy nem?

Bűnös vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés

Pénteken belekeveredtem egy "verekedébe" (verés volt inkább). Apám jött haza külföldről, ezért meglátogattam, 3 havonta 1x látom, ilyenkor itthon van 1 hetet. Szerelőnél van az autóm ezért kénytelen voltam buszozni, mentem hazafelé a megállóba, és megjelent egy ittas, vagy drogos roma társaság. Odajöttek hozzám cigit meg pénzt kérni, nem adtam mert nem dohányzok, pénz meg tudom mire kell nekik, és azt ellenzem. Ezt elmondtam nekik szép hangnemben de nem értették meg, fenyegettek és az egyik megakart ütni, nem sikerült neki majd rálöktem, elég jó fizikai állapotban vagyok (Strongman vagyok), ezért a lökés is elég volt hogy elájuljon, földre esett, beverte a fejét. Majd a másik kezét megfogtam és rászorítottam, akkor térdre esett, majd a másik kettő elfutott, és hagytam végül őt is. Végül elmentem mert jött a busz, de mentőket hívtam névtelenül azért. Azóta nem keresett senki. Lesz ebből valami? Korábban sose volt ilyen

28f



2022. jan. 2. 12:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

20, az eszembe se jutott, hogy nem ismertek a ,,sértett" állapota...


Annyit tudunk, hogy ott hagyta...


Ha meghalt az elég nagy baj... azt tuti börtön... a jogos önvédelem ilyenkor kevés...


Ha túlélte akkor is indul büntető eljárás a sérüléstől függetlenül... mert ott hagyta Őket!

Itt úgy lehet jó kimenetele az ügynek, hogy ha könnyű testi sértésről van szó ami magánvádas és nem tesz magánindítványt... ha nem társul közvádas bcs az ügyhöz akkor magánindítvány hiányában megszüntetik az eljárást...

Habár ha egy szegedi rk-hoz hasonló kapitányságot fogsz ki akkor úgyis találnak vmi közvádas bcs-t amivel folytathatják az ügyet... a jogszabályi kalapból ilyen esetekben mindig előlehet húzni vmit...


Mindenesetre kérdező, bajban vagy!


Anno én is verekedtem a szegedi bíróságon és miután a szokatlanul enyhe ítélet a sértetteknek nem tetszett, az Árkádnál rám akartak támadni, nekem akkor volt annyi eszem, hogy védett helyre húzódtam és hívtam a 112-t, nem próbálkoztam semmivel...


Sztem Neked is ezt kellett vna tenni, nem szaladni a buszra...

2022. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!