Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » IPA tagságról ki mit tud mondani?

Kerekesbelaocsibacsi kérdése:

IPA tagságról ki mit tud mondani?

Figyelt kérdés
Egyre több IPA rendszámot (egyedi rendszám volt biztosan) és matricát láttam az elmúlt időben. Utána is néztem kicsit a dolgoknak, hogy van ez az Internation Police Association nevű szervezet. Viszont semmi olyan információt nem találtam, hogy miért rakják ki az emberek a matricát az autóra, lesz nekik ilyen rendszámuk, stb. Van ennek valami előnye így a rendőrökkel “szemben”? Ki mit tudna megosztani a témával kapcsolatban?

2022. jan. 2. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az IPA nemzetközi weboldalán magát így mutatja be:

“A Nemzetközi Rendőrszövetség a rendőrség tagjainak baráti szervezete, akár munkaviszonyban, akár nyugdíjasként, rang, beosztás, nem, faj, nyelv vagy vallás szerinti megkülönböztetés nélkül. Körülbelül 372 000 tagunk van közel 100 országban, ebből 65 társult nemzeti szekció, és 6 kontinensen vagyunk képviselve.”

[link]


Magyarországon 3 ezer tagja van, olyanok akik rend


[link]

2022. jan. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt van leírva, hogy mik a szervezet céljai, ki lehet tagja:

[link]


A tagságért fizetni kell (évi 6000 Ft), aki IPA tag kap szélvédőre ragasztható matricát, fényképes igazolványt.


A matrica jogszabályt nem sértve hívja fel a figyelmet arra, hogy az autó birtokosa rendőri (jellegű) szerv állományába tartozik vagy ott sokáig becsülettel szolgált.

- Bajtársias rendőr világszerte kisebb súlyú közlekedési szabályszegés esetén elnézőbb lehet (akkor is ha IPA tag gyereke, felesége vezet).

- Bűnözőt elrettenthet az autó feltörésétől, rongálásától, ellopásától (világszerte a normálisabb rendőrségek bajtárs sérelmére elkövetett bűncselekményeket komolyabban vesznek).


IPA rendszámot szerintem nem az IPA tagjai, vezetői használnak, ezzel kiüvölteni az IPA tagságot már kontraproduktív lenne.

IPA pl. a rövidítése a Nemzetközi Pszichoanalitikus Egyesületnek is. Ennek hazai vezetőiből jobban kinézem, hogy arculati elemekre is nagyon adnak.

2022. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Abból tippeltem a rendszámot, hogy amin láttam az 2 S63 AMG volt meg 1 750Li és olyan max 2 éves modellek lehettek. Beleláttam az összeesküvés elméletet, hogy valaki azért csináltat ilyet, hogy a rendőr ne állítsa meg, ki ne derüljön mit szállít.

2022. jan. 3. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

IPA rendszámos luxusautókon láttad az IPA matricát is?


Ha ilyet láttál az biztos nem az IPA tagszervezeti vezetők autója volt, hanem inkább gazdag vállalkozóé, ügyvédé, aki ezzel üvölti IPA tagságát (már írtam, hogy ez kontraproduktív).


Hogyan juthatott hozzá?

- IPA tag, több mint tíz évet szolgált rendvédelmi szervnél;

- megvette egy tagtól a matricát (sorszáma nincs, matrica átruházása csak az egyesület szabályait sérti, jogszabályt nem).

2022. jan. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es hozzászólásomat kiegészítve:

most belegondolva bűnöző elleni autóvédelemre tényleg hatékony lehet.

2022. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!