Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Börtönõr munka? Tovább.

Börtönõr munka? Tovább.

Figyelt kérdés

Szóval 31 éves vagyok mindig vágytam fegyveres testülethez igy jeletkeztem körletfelügyelõnek.. nekik vagy lõfegyverük? Most fog kezdõdni a képzés. Átmentem minden vizsgálaton a pszichológiai pedig ritka kiváló lett a doki nõ szerint sok teszt hibátlan lett, tökéletes a megfigyelõképességgem, nem vagyok befolyásolható ingatható stb.

Viszont nem tartom magam agressziv erõszakos embernek sõt nyugodt csendes vagyok, azon gondolkodok lelkileg birnám e? Mennyire viseli meg az embert a rabok közti élet? Eddig 4 évig hullaházi dolgozó voltam, hullaszállító, néha boncmesternek segitettem, halottat öltöztettem borotváltam stb minden ami vele jár. Ez nem viselt meg egyáltalán soha nem volt még csak rossz kedvem se a munkám miatt. Van esély hogy a börtön melót is hasonlóan tudom kezelni?


2022. jan. 3. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez kicsit mozgalmasabb munka lesz.
2022. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont ilyen szakmai múlttal, személyiséggel fog nagyon könnyen menni (így nem lesz lehangoló).
2022. jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
A körletfelügyelőknek nincs lőfegyverük. Az elítéltekkel közvetlenül érintkezőknek, RITKA kivételtől eltekintve, nem is lehet.
2022. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lõfegyveres vizsga is lesz abból gondoltam hogy adnak fegyvert.
2022. jan. 3. 23:42
 5/12 A kérdező kommentje:

Sok öngygilkos , akasztott fejbelõtt mérget ivott vonat alá ugrott embert szedtem össze, van akit szó szerint darabonként szedten össze mint egy puzzle-t. Hálisten nem volt gond. Volt egy srác elsõ napján akasztott emberért emberért mentünk, reggel nem jött. Hívom 8kor hogy mizu haver nem jösz, megviselt maradsz ma otthon? Azt mondja köszöni de nem jön többet. Este nemtudott elaludni mert azon kattogott hogy az a fiatal srác miért akasztotta fel magát, este leūlt folyamatosan pálinkázott mert remegett a félelemtõl annyira kikeszült.

Nekem a legdurvább esetem 3 éve volt... nekem is akkor született meg pont a kislányom.. házhoz hivtak ki minket vidékre, csecsemõért. Kollégámnak is kisgyerekei voltak meg amugy is kicsit lelkisebb srác azt mondja menjek be én a csecsemõért egyedül, vesz egy láda sört csak menjek be. A szülõk látványa az sokkolt kicsit, embereket nem láttam még olyan önkívületi állapotban , szinte nem is voltak maguknál. Az orvos még ott volt aki ugye meg állapította a halál beáltát lepaírozott, meg mindkét szülõt jól benyugtatózta. Rendes volt mert a halál megállapítása után csak 2 órával kesõbb lehet az elhunytat elvinni, a doki megvárt. A hölgy szorította a csecsemõt ájulásig sírt, pláne mikor meglátott hogy itt a hulla szállító. A doki mondta hogy mostmár itt az idõ adjá át a gyereket, erre mégjobban sírt görcsösen szorította. Na ilyenkor mit kezdjek? Nem egy 80 éves bácsi hogy ketten belerakjuk keszonba, a párja még homlokon csókolja, letakarjuk aztán visszük. Odamentem az anyukához, de már nekem is gombóc volt a tokorba, majd megérintettem a karját és mondtam halkan hogy nekem is ilyen idõs a kislányom, megtudom fogni nyugodjon meg vigyázok a kislányára. Erre kicsit megkönnyebbültem ide adta. Átvettem de minden másodperc 1 órának tünt, és olyan lassan tetten a gyereket a dobozba a szállító dobozba amilyen lassan csak lehetet, tényleg mintha csak aludna. Mikor már beletettem a mozgatás hatására a baba tüdejében maradt levegõ távozott ami olyan hang volt mintha a gyerek hangosan felnyögött volna. Ugye tudtam hogy van ilyen én lepõdtem meg de a szülõk amilyen pánikszerūen csak lehet orditva rohantak oda hogy a gyerek nem halt meg mert felnyögött, de már ekkorra idegösszeomlást kaptak, majd a doki kapcsolt aztán mindkettejüket lealtatózta vagy nemtudom mert injekció után már tartani kellett a hölgyet is állva bealudtak aztán a nöt is meg a férjét is kézbe ágyra fektettem mert elaludtak. Mondtam is a dokinak hogy ha nincs itt akkor nekem végem, aki mondta hogy direkt készūlt nyugtatókkal mert ilyenkor ez van. Több mint 1 órát voltam bent, a kollégám nem jött csak a bejárati ajtóig, jött megnézni hogy mi tart eddig mert soká jöttem de ö meg ott zokogott, azt mondta vele ez történne hogy elvesztené a gyerekét felkötné magát, én mit csinálnék kérdezi? Ránézek, mondom a gyerekeid jól vannak reggel vitted oviba öket, az enyém is jól van gondolom most is cicizik, ne gondolj ilyenekre, nem soká megyünk haza hozzájuk, nyugi... De még este is fájt a torkom még akkor is gombóc volt benne....

Ez viselt meg egy kicsit. Több nem.

2022. jan. 4. 00:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Körleten meg úgy a bv i tézet területén tilos lőfegyvert viseni.
2022. jan. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szolgálati fegyvered lehet, de minek, a körletbe NEM lehet bevinni, max. a páncélban tartod, nincs is rá szükséged. Több vele a macera, meg a papírmunka mint amennyi a haszna. Ha valamelyik szállításhoz kiemelt biztosítás kell azt a rendőrség megoldja.

Nyugodtan, higgadtan és ne hagyd hogy az őrizetesek felbosszantsanak. Tanulj az öregektől sok olyan dolgot el tudsz lesni tőlük amiről nem hallasz a kiképzésen.

2022. jan. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Korabban hullakkal foglalkoztal ... most elo halottakkal fogsz ... legkozelebb majd probalj ki egy vagohidat - igy lesz kerek a tortenet.


Amugy azert lesz lofegyveres vizsga, mert ha majd az ortoronyban leszel szolgalaton, nekik van fegyveruk is.

2022. jan. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A hullás munka is jobb mint a sittes hidd el
2022. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
6os. Vootam körleten nõknél mindegyiknél pisztoly volt. Sõt ahol becsekkolsz ott is fegyveres õr volt.
2022. jan. 8. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!