Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A szocializmusban milyen...

A szocializmusban milyen gyakran esett meg ténylegesen, hogy egy rendőr csak úgy random igazoltatta az embert az utcán, hogy ellenőrízze, dolgozik-e valahol?

Figyelt kérdés

Én '82-es vagyok, tehát nem sokat éltem abban a rendszerben. Ugyebár akkor, aki nem dolgozott, azt lecsukták, mint KMK-st, a személyibe bele volt írva, hogy épp dolgozol-e valahol. Idősebbektől többször hallottam, hogy ha rendőr igazoltatott, és az adatok alapján már legalább 1 hete munka nélkül voltál, akkor már morogtak rád.

De mennyire volt ez gyakori, hogy csak úgy leállítottak bármi ok nélkül, hogy igazoltassanak? Napközben, csak úgy az utcán sétálva tényleg csak úgy megtörténhetett?



2021. dec. 5. 11:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Megtörtént, hétvégén mentem buliba, mondjuk vonattal, állomáson majd mindig. Viszont, most is ha úgy vagyok öltözve, vagy hosszú a szakállam, rendszeresen igazoltatnak. 70-es, 80-as években csöveztem, azt meg nagyon hajtották. Voltunk, lazább társaságba vagy negyvenen. Nem volt olyan nap, ne vitték volna be valamelyikünket.
2021. dec. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 B2man ***** válasza:
97%
Volt ilyen, ha az adott vàrosban nem ismertek, naponta többször is!
2021. dec. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Ismeretlent nagyon sokszor és lekezelően. Viszont egy kisebb városban ahol mindenki ismert mindenkit alig fordult elő.
2021. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
Rendszeresen.
2021. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenszerűen igazoltattak, hanem kinézet alapján. Aki munkakerülőnek, lumpennek, prolinak nézett ki, arra repültek rá, kistelepüléseken pedig azok is célponttá váltak, akiket nem ismertek arrafelé. Amire nagyon haraptak még, az a nyugati divat volt, a jampikat bevitték, a hajukba belenyírtak, a ruhájukat tönkretették. A cigányokat kötelezően igazoltatták, bevitték és adtak nekik Kádár-kolbászt bőséggel.
2021. dec. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Aztt hallottam, hogy a rockerek (hosszú hajukból és bőrből készült ruhaviseletükből eredően) eléggé céltáblái voltak a rendőröknek ilyen téren.
2021. dec. 5. 12:29
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megszokott jelenség volt az igazoltatás, de az, hogy egy konkrét személyt milyen gyakran igazoltattak, sok mindentől függött.

Volt, hogy éveken keresztül egyszer sem igazoltattak, és volt olyan, hogy néhány nap alatt ötször.

Vasút állomáson, szórakozó helyen, az utcán sétálás közben, parkban padon ülve - gondom nem volt belőle, de bárhol előfordulhatott ellenőrzés.

A katonáknak még rosszabb volt, őket a váposok sokszor kitalált okokkal cseszegették (rendezetlen öltözék, hosszú haj, tiszteletlen viselkedés, alkohol fogyasztás stb)

2021. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Aztt=Azt
2021. dec. 5. 12:29
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindig nálad kellett legyen a személyigazolványod.

Gyakorlatilag többnyire csak ha valamivel "kilógtál a sorból", pl. hosszú hajad, szakállad volt, stb.

Sorkatonákat a rendőrök csak kivételesen igazoltathattak, viszont a katonai rendőrök (VÁP) meglehetősen gyakran.

2021. dec. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak egyszer igazoltattak, amikor éjjel lomtalanításkor guberáltam olyan helyen, ahol valami fejes lakhatott. Egy másik hasonló alkalommal szintén éjszakai guberálásnál rajtakaptak, hogy egy nem látható behajtani tilos táblánál behajtottam. Akkor be is vittek véralkohol vizsgálatra (gondolom megfélemlítésképp), mert a fújás eredménye negatív volt. Persze a véralkohol is negatív volt. Itt leállt az ügy.
2021. dec. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!