Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ellopták a tárcám 14.300 a...

Ellopták a tárcám 14.300 a kár Bejelentettem a rendőrségen Mire számítsak? Mi fog történni? Aki járt már igy meséljen

Figyelt kérdés
2022. jan. 24. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Felvették a jegyzőkönyvet, eltelik pár hét és küldik a levelet, hogy bizonyíték hiányában megszüntetik a nyomozást.

Sajnos tapasztalat, de ha nem rablás, hanem lopás volt és nem tudod ki a tettes, akkor egy pénztárcát szinte lehetetlen felkutatni, még akkor is ha energiát fektetnek bele.

2022. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Halló, kívánságműsor? Lakatos Szándokán vagyok, találtam egy pénztárcát, benne 14.300 forinttal. A pénztárca tulajdonosának szeretném küldeni a következő számot.😂😂
2022. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra amit az 1-es leírt. A rendőrség sokszor még azzal sem foglalkozik, ha lopás történt, akkor is gyakran csak egy jegyzőkönyv a végeredmény és ennyi. Többre, nyomozásra egyszerűen nincs kapacitás, sokszor még betörések esetén sem (pl a mi esetünkben). Ha valaki tisztességes találja meg, és beviszi a rendőrségre, miután te jelentetted hogy eltűnt, akkor kapcsolatba lépnek veled és visszakapod, de ennek elég kevés az esélye.
2022. jan. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Már évekkel ezelőtt 20ezer forint volt az az értékhatár, ami fölött kötelesek voltak valamilyen szintű adatgyűjtésre, nyomozásra, az annál kisebb értékű kár esetén a jegyzőkönyv felvételén kívül csak a véletlenben bízhat a károsult, amire igen kevés az esély.

Meg lehet érteni a BM részéről is, hogy kis összegű károk miatt nem fektetnek energiát a nyomozásba, annak eredményességére minimális az esély. Jobb esetben egy járőr megkérdezi a tanúkat, ha van videó felvétel megnézik, de nyomozókat nem állítanak az ügyre.

Rosszabb esetben még ennyi sem történik.

2022. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Páromnak 2.alkalommal lopták el a táskáját 100 ezer körüli összeggel, semmi nem tőrtént, ahogy az első írja, pár hét és jött a papír, hogy megszűntetik a nyomozást.
2022. jan. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lopás történt semmi esélyed, még ha 100 szoros mennyiségű pénz volt is benne. A zsebesek, ami bizonyíték erejű, attól azonnal megszabadulnak. Ismerek olyanokat, akik még az arany dolgokat is eldobják. Csak is a pénzt tartják meg, őket őket csak tettenéréssel lehet elkapni. Kártyát, igazolványt csak olyanok tartanak meg, akik nagyon rövid időn belül tovább tudnak adni, erre szakosodott csalóknak. Vagy is, semmi jóra ne számíts. Max, ha volt benne igazolvány, valahol megtalálják, leadják.
2022. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a buszon lopták el a tárcámat. Feljelentést tettem ismeretlen tettes ellen. A rendőrrel szabályosan veszekedni kellett, hogy a pénztárca valós árát írja a jegyzőkönyvbe, mert azzal együtt már meghaladta azt a határt a kárt, ami alatt nem nagyon kell az üggyel foglalkozniuk. Ha jól tudom, azóta jó magasra emelték ezt a határt, biztos, ami biztos.

Válaszolva: semmi nem fog történni. Néhány hónap múlva kapsz egy határozatot, amiben leírják, hogy megszüntették a nyomozást. Amit jó, ha tudsz: ha ellopták tőled, akkor kérhetsz a rendőrségtől igazolást, hogy áldozat vagy. Ezzel a papírral + a megfelelő kérvényekkel néhány iratod pótlása ingyenes lesz. Készülj fel: a rendőrség nem szeret azzal foglalkozni, hogy kiállítsa neked ezt a pöcsétes papírt.

2022. jan. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!