Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit csinálna a rendőr, ha...

Mit csinálna a rendőr, ha megállítana és ezeket az eszközöket találná nálam?

Figyelt kérdés
Pár éve rengeteget túrázok nyáron kerékpárral és mostanában gyalog is. Sajnos évekkel ezelőtt volt egy negatív élményem egy kuvasszal. Beértem egy faluba, a kutya kint kószált. Mikor el akartam menni mellette lassan, akkor beijesztett, mintha támadni akarna, én meg inkább megálltam. Míg nem jött a gazdája addig ott álltam. Csak a hidegvéremnek köszönhető, hogy nem történt baj. Akkor volt egy kellemetlen élményem emberrel is, egy bringázásról tartottam hazafele, megelőztem az úton egy emberkét, erre az üvöltve utánam eredt, szerencse, hogy le tudtam hagyni, mert kitudja mit csinált volna, ha ő a gyorsab... Lényeg a lényeg, mióta ezek történtek beszereztem egy paprikasprayt, amit az oldalamra rögzített táskában tartok. A táskában van még pár túrázásnál hasznos kellék. Ezen felül két kést is tartok magamnál, egyet a táskában, egyet a zsebemben (a táskában tartott bicska 7,2 cm, a zsebemben tartott taktikai kés pontosan 8 cm), hogy ha bármi lenne elő tudjam kapni. Illetve karácsonyra kaptam egy elég drága, jó minőségű vadászkést is (15 cm-es pengével), amit szintén tervezek majd magammal vinni túrákra az oldalamra rögzítve a tokjában. Ha mondjuk városban bringázva megállítana a rendőr és ezeket találná nálam, akkor mit csinálna?

2022. febr. 2. 08:46
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
86%
Városban a vadászkés az oldaladon bajos a többivel nincs semmi gond
2022. febr. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

Semmit nem csinálna.

Nálam láncos búzogány,sthillfűrész csontozókés készlet is előfordul.

Kórtörténész,favágó,hentes vagyok,ezek pedig a munkaeszközeim.

2022. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
Én évekig tartottam egy kb 60 centis szablyát a motor kipufogó hőrácsa alatt. Igaz hogy nem volt túl szembetűnő, de senki nem is foglalkozott vele.
2022. febr. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kevés, készülj fel zombiapokalipszisre is.
2022. febr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértést követsz el, akkor feljelent a rendőr, postán kapsz egy levelet szabálysértési bírságról (maximum 150 ezer Ft lehet).



Szabs.

152. A közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértés


152. A közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértés

198. § (1) Aki a közbiztonságra különösen veszélyes eszközök birtoklására, szállítására, forgalmazására vonatkozó szabályokat megszegi, szabálysértést követ el.



175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni.

(2) * Nem vonatkozik az (1) bekezdésben foglalt tilalom

...

b) azokra a rendeltetésszerűen munkavégzés, sport, hagyományőrző tevékenység, a vadászati törvény hatálya alá tartozó vadász által végzett vadászati tevékenység során vagy a szokásos életvitel körében használt eszközökre,

...

bb) amelyek esetében - a tényleges munkavégzés vagy tevékenység során történő használaton, a szükséges szállításon kívül - az eszköz birtoklása vagy szállítása rejtve, a szokásos módon becsomagolva, szétszedve vagy zárt tárolóeszközben történik;

...

e) a pelargonsav-vanillilamid és az olajosgyanta-tartalmú kapszaicin hatóanyagot nem tartalmazó, legfeljebb 20 gramm töltőanyag tömegű gázsprayre, kivéve a közterületen vagy nyilvános helyen szervezett rendezvényeket.

[link]

2022. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon kevés az esélyed arra, hogy rendőr ruházat átvizsgálást végezzen csak úgy, és így megtalálálná.

De ha esetleg mégis megtalálná a zsebedben:

-nehez legálisan olyan sprét venni, ami kkve-nek minősül. (20g vagy ha alatti, ill nem teljesen "hagyományos" paprikaspré anyagot tartalmaz)

-a 7,5-os kés még oké

- a 8-as méég határeset.

-a 15 -öst már elveszi és szabálysértési feljentést tesz.

2022. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
5-ös jól leírta, ezt szoktam én is bemásolni általában (csak most inkább gyorsan bepötyögtem :))
2022. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!