Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök miért ilyen túl...

A rendőrök miért ilyen túl szigorúak?

Figyelt kérdés

Ma délután a vonaton lejjebb húztam a maszkot, mert ettem egy csokit (csak arra az időre húztam le), jött a kalauz, semmit nem szólt, ráadásul a kalauznak is csak a száját takarta el a maszk, az orrát nem, de ismétlem ő nem is szólt. Majd felszállt két rendőrjárőr, ez kb. 3 perccel azután volt mikor a kalauz elment, még ettem a csokit és azt mondta az egyik rendőr, hogy "Uram húzza fel a maszkot a szájára, orrára. Mondtam eszem a csokit, azután felhúzom. Erre az volt a válasz, hogy "Nem tudja megenni a csokiját, ha leszállt?!" Mondom, De! Azt mondták, hogy a szabály szerint míg a vonaton utazik az utas, végig a száját, orrát el kell takarni a maszknak, tehát végig, és ha a vonatról leszállt, míg el nem hagyja a vasútállomást, addig le nem szabad venni, mert 150.000 forint.


Kérésüket teljesítettem azonnal.


Viszont: Miért ennyire nagyon szigorúak a rendőrök?


A vasút alkalmazott nem szólt, nem csak ma, máskor sem ezért, ha pl.ittam vagy ettem és le toltam a maszkot. Most pedig rendőrökbe botlottam, akik szóltak érte.


Elhiszem meg tudom, hogy kötelező orton szájon hordani, szgor van, érzékelődött, hogy a rendőrök túl szigorúak voltak.


Ez miől és miért volt?



2022. febr. 22. 20:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Ezt bőven el lehetett volna nézni, már nem olyan durva ez a járvány, de hát ez a dolguk.
2022. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Képzeld a félig megevett csokit, nem akartam sem zsebre tenni, sem táskába, hogy majd leszállok megeszem, mérgembe a kukába kib@sztam.
2022. febr. 22. 21:00
 3/25 anonim ***** válasza:
43%
Ezzel aztán most jól megmutattad nekik!
2022. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%

Embere válogatja. Nekem egyszer még diákként volt dolgom két kalauzzal, pont nem volt kész diákigazolványom, és csak egy lapot kaptam ideiglenes igazolásnak. Haverokkal utaztunk vonaton, és a papírlapot nyilván otthon felejtettem. Diákjegyet vettem, eszemben sem volt a dolog, el sem kérték a pénztárnál, de odafele a kalauz kérte a diákot és akkor esett le, hogy nincs nálam. Nem kaptam semmit, de megmondta hogy visszafele mindenképpen rendeset vegyek, ha egyszer nincs nálam a diákigazolvány.

Visszafele nem tudtam az állomáson jegyet venni, a kalauztól vettünk a vonaton, direkt egészet kértem, erre ez a kalauz meg kérdezte, hogy miért nem diákot kérek. Mondom azért, mert nincs nálam az igazolványom. Azt mondta az tökmindegy, ő diákot ad :D

Valaki szigorú, van, aki elnézőbb, és van, akinek minden mindegy, csak legyen nyugodt a napja. Nem lehet haragudni egyikükre sem, az esetedben a kalauz inkább utóbbi volt, ő sem szól, neki sem szólnak, és nem idegeskedik. A rendőrök meg szigorúak voltak, de ha egyszer ez a szabály, akkor ez a szabály. Ezzel nem tudsz mit kezdeni, nem vagyunk egyformák. Ameddig valóban nekik van igazuk, kénytelen vagy ezt elfogadni

2022. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
27%
Az hogy a kalauz nem szól, csak az ő "jófejsége" vagy éppen nemtörődömsége. Szabály szerint tilos a vonaton enni/inni, így teljesen korrekt a rendőrtől, hogy szólt. Sőt, még normális is volt, hogy csak szólt, hiszen te éppen szabályt szegtél, és egyáltalán nem az a dolga hogy figyelmeztessen, hiszen ha valaki átmegy a piroson, akkor se csak szólnak, hogy tilos Jellemzően. Azért pedig a szabályok nem fognak változni, mert te a csokidat elkezdted enni, szóval a legnagyobb probléma az legyen, ha nem tudtad ott megenni
2022. febr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 árokpart ***** válasza:
67%
5.ös Nem tilos a vonaton ennisem inni ezt honnan vetted? Meg a vonatokon a kalauz illetékes a szabályok betartására nem a rendőrség. A rendőrség csak akkor intézkedhet vonaton, ha a kalauz hívja.
2022. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 árokpart ***** válasza:
0%
betartatására
2022. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
33%

Árokpart már megint okoskodsz. Aztán füll hülyeség amit mondasz.

Őszintén örülök levike ennek a történetnek.

2022. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 árokpart ***** válasza:
88%
Nem hülyeség eddig sehol sem láttam egyik vonaton sem kiírva, hogy tilos enni vagy inni. A tisztaság betartása szokott csak kiírva lenni. A szeszes ital fogyasztása tilos csak.
2022. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 árokpart ***** válasza:
98%
A rendőrök ha fel is szállnak ami elég ritka, akkor általában kőrözött személyt, személyeket keresnek vagy olyan járatokra szállnak még fel ahol a vasúttársaság kéri, mert problémás járatok. Pl. Gyakran éri inzultus, bántalmazás az ellenőröket stb. Egy sima Intercityn vagy más távolsági vonatokon őszintén szólva még egyszer sem találkoztam rendőrjárőrrel.
2022. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!