Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszakaphatom a régi rendőr...

Visszakaphatom a régi rendőr rendfokozatomat,ha esetleg a kialakult helyzet miatt behívnának tartalékos katonának?

Figyelt kérdés
30 évvel ezelött leszereltem a honvédségtől T. honvédként,majd elmentem a rendőrséghez dolgozni,ott tizedesként vettek fel,majd előléptettek szakaszvezetőnek,de utána kérésemre leszereltem,de a parancsba csak annyi volt írva,hogy kérésére elbocsátottam,aláírás kerületi parancsnok. A rendfokozatra nem tértek ki külön,hogy elveszik vagy nem. Arra gondoltam,hogyha netán berántanának,lehet hogy nem lenne mindegy,hogy milyen rendfokozattal és beosztással kellene mennem. Szerintetek van erre esély? Ha igen,hol kellene utánajárnom? Hogyan?

2022. febr. 26. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha az megnyugtat, a katonaság az a ely, ahol tárt karokkal várják a hülyéket, félnótásokat és szövegértelmezésre képteleneket.

Remélem, segítettem.

2022. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"30 évvel ezelött ... elmentem a rendőrséghez dolgozni,ott tizedesként vettek fel,majd előléptettek szakaszvezetőnek ..."


A magyar rendőrség hivatásos állományúak legalacsonyabb rendfokozata őrmester. Ehhez érettségi után kétéves szakiskola sikeres elvégzése után juthat hozzá a sikeresen felvételizett.

2022. febr. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1-es,ha neked az segítségnyújtásnak számít,hogy megalázol másokat,akkor érdekes egy felfogásod van. Végül is csak a honvédségnél szolgáló katonákat sértetted vérig. A szövegértelmezést meg hagyjuk,mert úgy érzem fel sem fogtad a kérdést. Én nem akarok 50 évesen katonának menni, és soha nem is akartam. A 90es évek elején baromi nagy volt a munkanélküliség és elmentem rendőrnek. Ez akkor jó ötletnek tűnt. Aztán,leszereltem és azóta polgári életet élek. Nem is foglalkoztam idáig ezzel a kérdéssel,csak most elég meleg a helyzet és eszembe jutott hogy ha netán most behivnának tartal3kosnak,akkor lehet hogy nem mindegy, hogy honvéd vagy szakszi rendfokozattal. De ha ez téged bánt,akkor sajnálom. 2-es akkor még tizesesként vették fel azokat,akiknek szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkeztek, később változott,a szakszi lett a legkisebb rendfokozat, ezzel is szereltem le. Utána már csak érettségivel vettek fel mindenkit, ők valóban őrmesterek lettek. Sajnálom ha megbántottam bárkit is a kérdésemmel
2022. febr. 27. 07:03
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Nem igazán értem a problémát, de végre valaki kulturáltan is ki tudja fejezni az ellenvéleményét. (Ez nem #1-re vonatkozik, és soha semmilyen egyenruhás szervnél nem dolgoztam).
2022. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es nincsen probléma,vagyis van. Egy háború van a szomszédunkban,amit nem lehet még megsaccolni sem,hogy mi lesz a kimenetele. Van egy szerződéses hadseregünk és egy NATO szerződésünk,de ha mégis el kezdenének behívni a polgári lakosságot is,akkor abba én is beleeshetnék. Na mostmár,ha el kell menni golyófogónak, lehet hogy nem lenne mindegy,hogy üres gallérral,vagy 3 kis műanyagcsillagos gallérral kellene védeni a hazát. Tök mindegy,mert túl sok esélyt úgysem adnék magamnak,csak eljátszottam a gondolattal. Régen volt ilyen,hogyha valaki egyik testülettől a másikhoz átment,akkor ugyanazzal a rendfokozattal átvették. Természetesen az lenne a legjobb, ha meg sem tudnám erre soha a választ,mert megoldódna nélkülünk ez a probléma. Csak azért kérdeztem,mert valaki hátha volt hasonló cipőben. Mármint nem tartalékosnak,de elképzelhető,hogy leszerelt régen egy testülettől és elment szerződéses katonának a közelmúltban és elismerték-e a másik testületnél szerzett csillagokat. ha még mindíg nem érthető,továbbragozom. :D Türelmem van, időm van. :D Szép napot
2022. febr. 27. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!