Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem tudhatom meg, miért...

Miért nem tudhatom meg, miért idéznek be?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még tanú, ma felhívtak a rendőrségtől, hogy be kell mennem tanúskodni, de nem árulják el, milyen ügyben.

Ez így szokás/jogos? Miért?



2022. márc. 7. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne beszélj össze senkivel, ne találj ki valami mesét stb. Egy tanút igazmondási kötelezettség terhel, egyszerűen elmondod, amit tudsz, megválaszolod a kérdéseket és kész.
2022. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg nem emlékszel semmire.
2022. márc. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj be és kiderül. Nem kell félni, nem olyan nagy dolog.

(Engem is hívtak már be telefonon, hogy mikor tudnék bemenni a főkapsra. Ott 15 percet beszélgettem egy főtiszttel és ennyi volt, megköszönték a segítségem.)

2022. márc. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is hívott már be az önkormányzat, én sem tudtam, hogy miért, ráadásul még a nevemet is elírták az idézésen, csak a vezetéknevem stimmelt. Kiderült, hogy a szomszédot jelentette fel valaki, hogy éhezteti a kutyáit, meg az utcán kóborolnak a kutyái. Ebből a második igaz is volt, a kutyái biutos nem éheztek, szép volt a szőrük, az egyik kifejezetten gömbölyű is volt. A tanúnak igazmondási kötelezettsége van, elmondtam, hogy szerintem mi van, leírták én meg aláírtam. Mondjuk a szomszéd azóta sem köszön, pedig ez 6-7 éve történt.
2022. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!